Wyjątkowe spotkanie w Starostwie. Szkolenie dla rodzin zastępczych

W dniu 2 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poddębicach odbyło się, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, spotkanie konferencyjno-szkoleniowe dla rodzin zastępczych z terenu Powiatu Poddębickiego.


Konferencję otworzył Piotr Majer Wicestarosta Powiatu Poddębickiego. W szkoleniu udział wzięli: Romana Dominiak - Naczelnik Wydziału Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty i Kultury, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach oraz zaproszeni prelegenci: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach.


Rodziny zastępcze w trakcie szkolenia zapoznały się z atrapami środków odurzających, które zaprezentowane zostały przez sierż. Dominika Krawczyka z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. Bożena Michalska – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Poddębicach przybliżyła zachowania autodestrukcyjne, natomiast Ewa Burska psycholog specjalny przybliżył Mindfulness - proces psychologiczny koncentrowania uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach występujących w danej chwili, który może zostać rozwijany poprzez medytację lub inne ćwiczenia. Wiele miejsca aspirant pracy socjalnej Katarzyna Matusiak poświęciła stresowi szkolnemu, a w szczególności jak go rozpoznawać oraz jakiego wsparcia należy udzielić dzieciom.


Tematyka szkolenia spotkała się z zainteresowaniem rodziców zastępczych, którzy pozytywnie oceniali możliwość poszerzenia swojej wiedzy w powyższym zakresie.

Zobacz także

Kolejny wypadek w Poddębicach. Osobówka …

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Jak komercjalizować usługi? Szkolenie dl…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Powodowie Trz…

22-latek posiadał znaczną ilość środków …

Ner Poddębice: Zwycięska sobota seniorów…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Wypadek na autostradzie A2, dachował sam…

Masz prawo do mediacji. To już ósma edyc…

W Ozorkowie odbędzie się Bieg im. Agaty …

Nowe stroje i poszerzenie repertuaru. Ko…

Dwieście maszyn w Uniejowie. Zakończenie…

[ZDJĘCIA] Jesienny Wieczór z piosenką i …

[ZDJĘCIA] Rywalizacja o Puchar Polski. K…

Oddaj krew – uratuj życie. Akcja w najbl…

[ZDJĘCIA] Inauguracje Uniwersytetów Trze…