Wyjątkowe spotkanie w Starostwie. Szkolenie dla rodzin zastępczych

W dniu 2 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poddębicach odbyło się, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, spotkanie konferencyjno-szkoleniowe dla rodzin zastępczych z terenu Powiatu Poddębickiego.


Konferencję otworzył Piotr Majer Wicestarosta Powiatu Poddębickiego. W szkoleniu udział wzięli: Romana Dominiak - Naczelnik Wydziału Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty i Kultury, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poddębicach oraz zaproszeni prelegenci: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach.


Rodziny zastępcze w trakcie szkolenia zapoznały się z atrapami środków odurzających, które zaprezentowane zostały przez sierż. Dominika Krawczyka z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. Bożena Michalska – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Poddębicach przybliżyła zachowania autodestrukcyjne, natomiast Ewa Burska psycholog specjalny przybliżył Mindfulness - proces psychologiczny koncentrowania uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach występujących w danej chwili, który może zostać rozwijany poprzez medytację lub inne ćwiczenia. Wiele miejsca aspirant pracy socjalnej Katarzyna Matusiak poświęciła stresowi szkolnemu, a w szczególności jak go rozpoznawać oraz jakiego wsparcia należy udzielić dzieciom.


Tematyka szkolenia spotkała się z zainteresowaniem rodziców zastępczych, którzy pozytywnie oceniali możliwość poszerzenia swojej wiedzy w powyższym zakresie.

Zobacz także

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

VIII Bieg Wilczym Tropem w Uniejowie już…

Znaleziono średniowieczną bullę papieską…

Gmina Zadzim: "Młodzież zapobiega p…

Ner Poddębice: Sparingowa wygrana nad Or…

Ogłoszenie 3 z 5: Jest praca! Animex pos…

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

Już dzisiaj finał Poddębickiej Ligi Halo…

Ner Poddębice: Sparingowa wygrana z Włók…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Ner Poddębice: Turniejowe wojaże poddębi…

Współpraca poddębickiej policji z placów…

Remont budynku Przedszkola Miejskiego w …

Pożar na placu składowym w Zagórzycach. …

Już w niedzielę Otwarty Gminny Strażacki…

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Poddębi…

Uwaga! Kładka już zamknięta. Ponowne otw…

Orlen Przedszkoliada Tour zawita do Podd…