Wizyta drugoklasistów w poddębickiej komendzie oraz rozpoczęcie praktyk przez uczniów ZSRCKU w Wojsławicach

Dodane przez EPD24.net

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Domaniewie przyjechały z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. Nietypowa wycieczka była dla nich okazją, aby poznać z bliska pracę policjantów, obejrzeć radiowóz oraz większość ciekawych pomieszczeń w komendzie. Jednym z ważniejszych elementów spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Podczas zwiedzania nad bezpieczeństwem gości czuwali uczniowie Zespołu Szkół RCKU w Wojsławicach, który rozpoczęli praktyki w poddębickiej jednostce.


4 marca 2019 roku do KPP w Poddębicach zawitali drugoklasiści z Domaniewa. Niecodzienna wizyta była dla dzieci okazją do obejrzenia budynku komendy od środka i zapoznania się z pracą funkcjonariuszy. Wiele emocji wzbudziły pomieszczenia, które nie każdy ma okazję zobaczyć z bliska. Uczniowie zaglądali do celi aresztu w którym przebywają osoby zatrzymane, siłowni, niebieskiego pokoju przesłuchań oraz pracowni technika kryminalistyki, który pokazał w jaki sposób zabezpieczyć ślady linii papilarnych. Chłopcom szczególnie do gustu przypadła strzelnica, natomiast dziewczynki ucieszyły się z możliwości wejścia do radiowozu. Dzielnicowy opowiedział małym gościom o swojej pracy i zaprezentował pojazd, który wykorzystuje podczas służby.


Uczniowie ZSRCKU w Wojsławicach, którzy od 4 marca br. na mocy porozumienia rozpoczęli praktyki w komendzie, także aktywnie włączyli się w spotkanie z dziećmi, jednocześnie zdobywając doświadczenie w kontakcie z najmłodszymi.


Policjanci nagrodzili dzieci za wiedzę na temat bezpieczeństwa, którą wykazały podczas wizyty, a uczniowie z Domaniewa podziękowali mundurowym, wręczając rysunki, które wcześniej przygotowali specjalnie na tę okazję.


info: KPP w Poddębicach

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Najmłodsi mieszkańcy z wizytą …

Pilica Przedbórz wywiozła punkt z Byczyn…

Poddębiczanie lepsi od Kolejarza

Kolejne wypadki na drogach powiatu. Poli…

Pożar na terenie zakładu w Rożniatowie. …

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

UWAGA: Ostatni moment na zapisy! Już jut…

Wypadek w Uniejowie. Dwa pojazdy rozbite…

Mali goście w poddębickiej Komendzie Pol…

"Mundial Uniejów 2019" - ponow…

UWAGA: Dzień DARMOWYCH konsultacji w kli…

Czy poddębiccy piłkarze przełamią negaty…

WAŻNE: Główny Inspektorat Sanitarny wyco…

Już w najbliższą sobotę w Uniejowie odbę…

[PILNE] Nie żyje Ilona Rafalska - zginęł…

Kolejne porozumienie dotyczące współprac…

Podsumowanie majowego weekendu na poddęb…