Wizyta drugoklasistów w poddębickiej komendzie oraz rozpoczęcie praktyk przez uczniów ZSRCKU w Wojsławicach

Dodane przez EPD24.net

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Domaniewie przyjechały z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. Nietypowa wycieczka była dla nich okazją, aby poznać z bliska pracę policjantów, obejrzeć radiowóz oraz większość ciekawych pomieszczeń w komendzie. Jednym z ważniejszych elementów spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Podczas zwiedzania nad bezpieczeństwem gości czuwali uczniowie Zespołu Szkół RCKU w Wojsławicach, który rozpoczęli praktyki w poddębickiej jednostce.


4 marca 2019 roku do KPP w Poddębicach zawitali drugoklasiści z Domaniewa. Niecodzienna wizyta była dla dzieci okazją do obejrzenia budynku komendy od środka i zapoznania się z pracą funkcjonariuszy. Wiele emocji wzbudziły pomieszczenia, które nie każdy ma okazję zobaczyć z bliska. Uczniowie zaglądali do celi aresztu w którym przebywają osoby zatrzymane, siłowni, niebieskiego pokoju przesłuchań oraz pracowni technika kryminalistyki, który pokazał w jaki sposób zabezpieczyć ślady linii papilarnych. Chłopcom szczególnie do gustu przypadła strzelnica, natomiast dziewczynki ucieszyły się z możliwości wejścia do radiowozu. Dzielnicowy opowiedział małym gościom o swojej pracy i zaprezentował pojazd, który wykorzystuje podczas służby.


Uczniowie ZSRCKU w Wojsławicach, którzy od 4 marca br. na mocy porozumienia rozpoczęli praktyki w komendzie, także aktywnie włączyli się w spotkanie z dziećmi, jednocześnie zdobywając doświadczenie w kontakcie z najmłodszymi.


Policjanci nagrodzili dzieci za wiedzę na temat bezpieczeństwa, którą wykazały podczas wizyty, a uczniowie z Domaniewa podziękowali mundurowym, wręczając rysunki, które wcześniej przygotowali specjalnie na tę okazję.


info: KPP w Poddębicach

Zobacz także

Akcja w Wilczkowicach. Zapalił się grzej…

Pożar w zakładzie produkcyjnym K-Flex. W…

Poddębiccy uczniowie szkół średnich walc…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Druhowie rywalizowali w hali w Poddębica…

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Termy Ner Poddębice inaugurują rundę wio…

Uwaga na buraczki tarte! "Możliwa o…

Powalone drzewa i zerwany dach z budynku…

[ZDJĘCIA] Za nami Halowy Turniej piłki n…

[ZDJĘCIA] Ner Poddębice rozegrał sparing…

Rezerwy Widzewa ostatnim sprawdzianem

WAŻNE: Porwano matkę z dzieckiem. Policj…

Derbowy remis seniorów Term Neru Poddębi…

Poddębiczanie wygrali Progres Cup

[ZDJĘCIA, WIDEO] Akcja Straży Granicznej…

Termy Ner Poddębice: Sparingowa porażka …