[WIDEO, ZDJĘCIA] Kradli na terenie całej Polski, ich łupem padały drogocenne motocykle. Grupa przestępcza z Poddębic rozbita przez policję

Dodane przez EPD24.net

Łowiccy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami drogich motocykli i odzyskali sześć niemalże nowych, ekskluzywnych i rzadkich jednośladów wartych ponad ćwierć miliona złotych. Kryminalni zatrzymali sześciu mężczyzn narodowości polskiej i ukraińskiej, z których trzech zostało tymczasowo aresztowanych, a kolejnych trzech usłyszało zarzuty. To mieszkańcy powiatu poddębickiego.


4 kwietnia 2019 roku łowicka policja otrzymała zgłoszenie o nocnym włamaniu, do garażu na osiedlu Bratkowice. Łupem złodziei padły cztery prawie nowe i bardzo drogie, ekskluzywne motocykle: ducati, indian motocycle scout bobber, bmw oraz kawasaki warte ponad 250 000 złotych.


Od momentu zgłoszenia policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania. Skrupulatne działania w tej sprawie doprowadziły kryminalnych na trop złodziei mieszkających w powiecie poddębickim. Szybko okazało się również, że w tamtym rejonie mogą być ukryte skradzione jednoślady.


Dysponując doskonałym rozpoznaniem i bogatą wiedzą, łowiccy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Poddębic, 16 kwietnia weszli na teren dwóch wytypowanych wcześniej posesji. Podczas przeszukania jednej z nich, w stodole policjanci znaleźli trzy z czterech skradzionych w Łowiczu motocykli.


- Pojazdy były przykryte plandeką i belkami słomy. Na tej posesji został zatrzymany pierwszy z paserów, który ukrył skradzione jednoślady. Tego dnia policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn, którzy brali bezpośredni udział w kradzieży motocykli - relacjonuje podkom. Urszula Szymczak, oficer prasowy KPP w Łowiczu.


Łowiccy kryminalni pracowali nad tą sprawą bez wytchnienia przez wiele dni, efektem czego było zatrzymanie 17 kwietnia kolejnych trzech mężczyzn: dwóch włamywaczy i pasera. Policjanci odnaleźli czwarty, skradziony z garażu w Łowiczu, motocykl.


Jak się okazało złodzieje kradli jednoślady nie tylko na terenie powiatu łowickiego, bowiem śledczy zabezpieczyli kolejne dwa motocykle typu cross, skradzione wcześniej na terenie kraju. Funkcjonariusze udowodnili ponadto zatrzymanym mężczyznom włamania do innych garaży w Łowiczu i kradzież m.in. elektronarzędzi.


W sumie w tej sprawie dotychczas kryminalni zatrzymali sześciu mężczyzn i odzyskali sześć skradzionych motocykli, o łącznej wartości ponad ćwierć miliona złotych.


- Do tej pory zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało trzech zatrzymanych: 31-latek oraz dwóch 43-latków z powiatu poddębickiego, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje podkom. Urszula Szymczak. - Trzech kolejnych zatrzymanych mężczyzn: 61 i 40 latek z powiatu poddębickiego oraz 23 letni obywatel Ukrainy usłyszało zarzuty paserstwa, za które grozi im kara 5 lat więzienia.


Mężczyźni zostali objęci dozorem i mają orzeczony zakaz opuszczania kraju. Zdecydowana większość członków rozbitej grupy przestępczej jest dobrze znana policji. Byli już notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.


Sprawa jest rozwojowa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu, niewykluczone są kolejne zatrzymania.


foto/wideo: KPP w Łowiczu

Zobacz także

Łódzkie Targi Ekonomii Społecznej 2019. …

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Pożar w Rąkczynie. Pali się zboże, trwaj…

Niebezpiecznie na krajowej "siedemd…

Regionalny Turniej Sołectw w Szadku już …

Pożar w Dzierząznej. Zapalił się kombajn

Zespół Ludowy "Bałdrzychowianie…

Ner Poddębice: Seniorzy rozpoczęli przyg…

Dbaj o siebie! Przyjdź i się zbadaj. Bez…

Akcja strażaków w Powodowie Trzecim. Pal…

Pożar w Ralewicach. Paliła się wiata, na…

Wyjątkowe wydarzenia podczas Letniej Aka…

Beach soccer: Trwa turniej w Białymstoku…

PILNE: Zabrał syna i pojechał w nieznany…

Wymusiła pierwszeństwo przejazdu, doprow…

Nocny pożar w Jadwichnie. Paliła się syp…

[ZDJĘCIA] Wyjątkowa impreza. Za nami Dni…

[ZDJĘCIA] Sportowy dzień w Zygrach. Za n…