Ujawniono nielegalne składowisko odpadów w Rożniatowie. Co znajduje się w ogromnych zbiornikach?

Dodane przez EPD24.net

W minionym tygodniu informowaliśmy, że w miejscowości Rożniatów (gm. Uniejów) ujawniono pojemniki z nieznaną zawartością. Głos w sprawie zabrała Prokuratura.


Policja i Prokuratura zostały powiadomione przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, że w miejscowości Rożniatów w gminie Uniejów ujawniono nielegalne składowisko odpadów.


- Na podstawie oględzin inspektorów WIOŚ, stwierdzono, że przy ogrodzeniu od strony północnej na terenie działek o nr ewid. 23/3, 24/3, zmagazynowana pojemniki typu mauser o pojemności 1000 litrów każdy i beczki o pojemności 200 litrów każda z nieznaną zawartością - informuje mgr inż. Antonina Wojtczak, Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu w Sieradzu. - Przedmiotowe pojemniki i beczki przykryte były czarną, nieprzezroczystą folią. Od strony zakładu usypany był wał ziemny. Od góry na folii ułożono gałęzie drzew.


Sprawą zajmuje się miejscowa Prokuratura, która przekazała nam pierwsze ustalenia.

- Składowisko mieści się na prywatnym terenie i ustalono dane właściciela - mówi w rozmowie z EPD24, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, Jolanta Szkilnik. - Pobrano próbki składowanych substancji do badań, a także próbki ziemi. Powołany został biegły z Politechniki Łódzkiej Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska dla oceny składu jakościowego cieczy ujawnionej w 140 zbiornikach po 1000 litrów.


Jak dodaje Prokurator J. Szkilnik, teren jest zabezpieczony, a na aktualnym etapie nie ma danych, by wystąpiły jakieś nieszczelności pojemników.


- Wyjaśnianiu podlegają okoliczności, w jakich doszło do złożenia ujawnionych pojemników z zawartością i czy mogło to zagrozić środowisku - informuje Jolanta Szkilnik. - Postępowanie jest we wstępnej fazie. Nie ustalono dotychczas osoby odpowiedzialnej za powstanie nielegalnego składowiska. Nikt dotychczas nie usłyszał zarzutów w śledztwie.

Zobacz także

Za nami Spartakiada Łódzka – I Drużynowy…

Już dzisiaj inauguracja Poddębickiej Lig…

Pocztówka z Grecji. Uczniowie z poddębic…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowe wyniki naszych wędkarzy na 101…

Wolność kocham i rozumiem. Podwojone obc…

Dwanaście drużyn powalczy w Poddębickiej…

Wypadek w Wierzbówce. Samochód wylądował…

Ner Poddębice: Rocznik 2010 bliski mistr…

Zderzenie dwóch osobówek w Uniejowie. …

Teatr, śpiew, wspólna modlitwa. Uniejows…

[ZDJĘCIA] Obchody Święta Niepodległości …

Narodowe Święto Niepodległości. Strażacy…

Ner Poddębice: Minimalna porażka w Piotr…

Pościg w powiecie poddębickim. Z zawrotn…

Pogrzeb Szczepana Ścibora po 67 latach. …

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Wybuch gazu w Uniejowie. Mężczyzna z opa…