Trzy pożary leśne na terenie powiatu. W akcji poddębiccy strażacy

Dodane przez EPD24.net

​Wczoraj (2 kwietnia) w godzinach popołudniowych doszło do trzech pożarów na terenie powiatu. W każdym z tych przypadków powodem było zaiskrzenie się linii energetycznych. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.


Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Wylazłów (gm.Poddębice), na terenie lasu. Na miejscu pojawiło się sześć zastępów Straży Pożarnej: dwa z PSP Poddębice, i po jednym z OSP Zadzim, Niemysłów, Bałdrzychów i Charchów Pański. Przybyło także pogotowie energetyczne i służba leśna. Łącznie zniszczeniu uległo około 10 arów pokrywy gleby leśnej. Akcja trwała od 12:16 do 13:43.


Kolejny, największy pożar miał miejsce w miejscowości Starzyny (gm. Wartkowice). Tutaj zniszczeniu uległo około jednego hektara powierzchni pokrywy gleby leśnej. Interweniowało pięć zastępy straży pożarnej: dwa z PSP Poddębice i po jednym z OSP Biernacice, Wartkowice oraz Powodów Trzeci. Pojawiła się również Policja. Akcja trwała od 13:36 do 15:15.


Ostatnia akcja strażaków odbyła się w miejscowości Niewiesz Kolonia (gm. Poddębice). Na miejscu pojawiły się dwa zastępy z PSP Poddębice oraz OSP Niemysłów, OSP Niewiesz, pogotowie energetyczne i służba leśna. Zniszczeniu uległo około dwóch arów powierzchni leśnej. Akcja trwała od 15:22 do 16:11.


W każdym z tych przypadków przyczyną pożaru było zaiskrzenie się napowietrznych linii energetycznych. Na szczęście, nikt nie został poszkodowany a pożar nie przeniósł się na wyższe partie leśne.


zdj.ilustracyjneZobacz także

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Termy Ner Poddębice: Wielka Sobota w Zdu…

Poważny wypadek w Zagórzycach. Samochód …

Za nami kolejny Rajd Rowerowy z okazji D…

[ZDJĘCIA] GLKS Sarnów/Dalików zremisował…

[ZDJĘCIA] Piątkowe zwycięstwo Neru w obi…

Pożar w budynku na Placu Kościuszki. W a…

Weekendowy rozkład jazdy drużyn młodzież…

Liceum Ogólnokształcące w Poddębicach z …

Zza miedzy: W lesie pod Zgierzem znalezi…

Warta Działoszyn kolejnym rywalem Term N…

Wyścig kolarski tuż, tuż. Będą utrudnien…

Niebezpiecznie na drogach w powiecie pod…

Termy Ner Poddębice: Pierwsze wiosenne z…