Trzy pożary leśne na terenie powiatu. W akcji poddębiccy strażacy

Dodane przez EPD24.net

​Wczoraj (2 kwietnia) w godzinach popołudniowych doszło do trzech pożarów na terenie powiatu. W każdym z tych przypadków powodem było zaiskrzenie się linii energetycznych. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.


Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Wylazłów (gm.Poddębice), na terenie lasu. Na miejscu pojawiło się sześć zastępów Straży Pożarnej: dwa z PSP Poddębice, i po jednym z OSP Zadzim, Niemysłów, Bałdrzychów i Charchów Pański. Przybyło także pogotowie energetyczne i służba leśna. Łącznie zniszczeniu uległo około 10 arów pokrywy gleby leśnej. Akcja trwała od 12:16 do 13:43.


Kolejny, największy pożar miał miejsce w miejscowości Starzyny (gm. Wartkowice). Tutaj zniszczeniu uległo około jednego hektara powierzchni pokrywy gleby leśnej. Interweniowało pięć zastępy straży pożarnej: dwa z PSP Poddębice i po jednym z OSP Biernacice, Wartkowice oraz Powodów Trzeci. Pojawiła się również Policja. Akcja trwała od 13:36 do 15:15.


Ostatnia akcja strażaków odbyła się w miejscowości Niewiesz Kolonia (gm. Poddębice). Na miejscu pojawiły się dwa zastępy z PSP Poddębice oraz OSP Niemysłów, OSP Niewiesz, pogotowie energetyczne i służba leśna. Zniszczeniu uległo około dwóch arów powierzchni leśnej. Akcja trwała od 15:22 do 16:11.


W każdym z tych przypadków przyczyną pożaru było zaiskrzenie się napowietrznych linii energetycznych. Na szczęście, nikt nie został poszkodowany a pożar nie przeniósł się na wyższe partie leśne.


zdj.ilustracyjneZobacz także

Dwa pożary na terenie powiatu. W akcji p…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

W sobotę kolory eksplodują w Poddębicach

W sobotę Powiatowy Dzień Zdrowia i Urody

Dołącz do Term Neru Poddębice. Wkrótce t…

Masz kredyt we frankach? Już ponad 60 os…

[ZDJĘCIA] O bezpieczeństwie podczas waka…

Upały nadciągają nad Poddębice. Jest ost…

Akcja w Poddębicach. 82-letni mężczyzna …

Termy Ner Poddębice: Dzisiaj mecz ze Sta…

Wypadek w gminie Wartkowice, samochód po…

Wypadek w Stanisławowie. Pojazd ciężarow…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Rozbudowane Tęczowe Pr…

Seniorzy Term Neru zremisowali w Strykow…

Wypadek w Sarnówku. Auto zjechało na pob…