Trwają policyjne działania na drogach w powiecie poddębickim

Dodane przez EPD24.net

16 lutego 2019 roku policjanci na drogach powiatu poddębickiego przeprowadzą działania „Bezpieczny Autobus" oraz „Alkohol i Narkotyki". Ponadto przez cały weekend będzie trwała akcja „Prędkość". Kierowco pamiętaj! Wsiadając za kierownicę jesteś odpowiedzialny za siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg.


Głównym celem działań w dniach 16 i 17 lutego br. będzie ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach oraz kierujących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.


W trakcie kontroli policjanci będą reagować także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach, korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami, zwrócą także uwagę na stan techniczny pojazdu. W przypadku naruszeń przepisów ruchu drogowego policjanci będą rozważać możliwość zatrzymania uprawnień do kierowania.


Kierowco pamiętaj!

Wybierając się w podróż zawsze musimy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Jeśli zaś takiej pewności nie mamy – nie warto ryzykować. Poczekajmy kilka godzin lub skorzystajmy z innego środka transportu. Zawsze też możemy podejść do najbliższej jednostki policji, gdzie funkcjonariusze zbadają nasz stan trzeźwości. Przypominamy, że w holu Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach do dyspozycji kierowców jest samoobsługowy alkomat z którego można korzystać całą dobę.


info: KPP w Poddębicach

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Najmłodsi mieszkańcy z wizytą …

Pilica Przedbórz wywiozła punkt z Byczyn…

Poddębiczanie lepsi od Kolejarza

Kolejne wypadki na drogach powiatu. Poli…

Pożar na terenie zakładu w Rożniatowie. …

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

UWAGA: Ostatni moment na zapisy! Już jut…

Wypadek w Uniejowie. Dwa pojazdy rozbite…

Mali goście w poddębickiej Komendzie Pol…

"Mundial Uniejów 2019" - ponow…

UWAGA: Dzień DARMOWYCH konsultacji w kli…

Czy poddębiccy piłkarze przełamią negaty…

WAŻNE: Główny Inspektorat Sanitarny wyco…

Już w najbliższą sobotę w Uniejowie odbę…

[PILNE] Nie żyje Ilona Rafalska - zginęł…

Kolejne porozumienie dotyczące współprac…

Podsumowanie majowego weekendu na poddęb…