Trwają policyjne działania na drogach w powiecie poddębickim

Dodane przez EPD24.net

16 lutego 2019 roku policjanci na drogach powiatu poddębickiego przeprowadzą działania „Bezpieczny Autobus" oraz „Alkohol i Narkotyki". Ponadto przez cały weekend będzie trwała akcja „Prędkość". Kierowco pamiętaj! Wsiadając za kierownicę jesteś odpowiedzialny za siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg.


Głównym celem działań w dniach 16 i 17 lutego br. będzie ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach oraz kierujących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.


W trakcie kontroli policjanci będą reagować także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach, korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami, zwrócą także uwagę na stan techniczny pojazdu. W przypadku naruszeń przepisów ruchu drogowego policjanci będą rozważać możliwość zatrzymania uprawnień do kierowania.


Kierowco pamiętaj!

Wybierając się w podróż zawsze musimy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Jeśli zaś takiej pewności nie mamy – nie warto ryzykować. Poczekajmy kilka godzin lub skorzystajmy z innego środka transportu. Zawsze też możemy podejść do najbliższej jednostki policji, gdzie funkcjonariusze zbadają nasz stan trzeźwości. Przypominamy, że w holu Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach do dyspozycji kierowców jest samoobsługowy alkomat z którego można korzystać całą dobę.


info: KPP w Poddębicach

Zobacz także

Akcja w Wilczkowicach. Zapalił się grzej…

Pożar w zakładzie produkcyjnym K-Flex. W…

Poddębiccy uczniowie szkół średnich walc…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Druhowie rywalizowali w hali w Poddębica…

Ogólnopolski Dzień Sołtysa w Łowiczu. Go…

Termy Ner Poddębice inaugurują rundę wio…

Uwaga na buraczki tarte! "Możliwa o…

Powalone drzewa i zerwany dach z budynku…

[ZDJĘCIA] Za nami Halowy Turniej piłki n…

[ZDJĘCIA] Ner Poddębice rozegrał sparing…

Rezerwy Widzewa ostatnim sprawdzianem

WAŻNE: Porwano matkę z dzieckiem. Policj…

Derbowy remis seniorów Term Neru Poddębi…

Poddębiczanie wygrali Progres Cup

[ZDJĘCIA, WIDEO] Akcja Straży Granicznej…

Termy Ner Poddębice: Sparingowa porażka …