Tournée kampera Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej po województwie łódzkim zakończone ogromnym sukcesem

Dodane przez EPD24.net

Doradcy ŁSSE przemierzyli kamperem tysiące kilometrów odwiedzając 21 powiatów naszego województwa. Dzięki akcji do projektu aplikowało 259 przedsiębiorców z regionu łódzkiego, co pozwoliło wyrównać szanse w korzystaniu z środków europejskich.


Celem podróży w ramach projektu Strefa RozwoYou 2 było szerzenie informacji o możliwościach dotacji do szkoleń, kursów, usług doradczych oraz studiów podyplomowych. Przedsiębiorcy odwiedzający mobilne biuro projektu mogli nie tylko uzyskać pełną informację o projekcie, ale także aplikować o bony z pomocą doradców ŁSSE.


Strefa RozwoYou 2 to projekt skierowany do mikro, małych i średnich firm. Warto z niego skorzystać, gdyż daje szansę na uzyskanie do 80% dofinansowania na wskazane wyżej usługi rozwojowe. Ich pełna oferta, znajduje się w Bazie Usług Rozwojowych. Przedsiębiorcy w czasie akcji kamperowej chętnie korzystali z pomocy doradców i składali wnioski o przyznanie bonów rozwojowych. Największym zainteresowanie dofinasowaniem było w powiatach bełchatowskim, zgierskim i radomszczańskim.


Ogromne zainteresowanie akcją odzwierciedla liczba złożonych wniosków – 259 aplikacji w WŁ. Taki wynik pokazuje, że bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami zwiększa efektywność dysponowania środkami unijnymi oraz wyrównuje szanse między firmami z regionu i prowadzącymi działalność gospodarczą w stolicy województwa łódzkiego.


- Przedsiębiorcy, by mogli być konkurencyjni i oferować najlepsze usługi, potrzebują wsparcia. To oczywiste, że aby się rozwijać, muszą inwestować w kadry, ale na to często nie ma funduszy. My oferujemy program bonowy, dzięki któremu, przy niewielkich, własnych nakładach finansowych, firmy mogą realizować te potrzeby. Zyska na tym nie tylko przedsiębiorczość w poszczególnych powiatach, ale cały region łódzki – zapewnia Marek Michalik, Prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


W ramach projektu Strefa RozwoYou 2 dla przedsiębiorców przeznaczono ponad 33 000 000 złotych. W poprzedniej edycji do firm trafiły 24 000 000 złotych, co pozwoliło na podniesienie kompetencji ponad 6000 pracowników z naszego regionu. Szczegóły dotyczące projektu i aplikacji znajdują się na www.strefarozwoju.lodz.pl

Zobacz także

Za nami Spartakiada Łódzka – I Drużynowy…

Już dzisiaj inauguracja Poddębickiej Lig…

Pocztówka z Grecji. Uczniowie z poddębic…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowe wyniki naszych wędkarzy na 101…

Wolność kocham i rozumiem. Podwojone obc…

Dwanaście drużyn powalczy w Poddębickiej…

Wypadek w Wierzbówce. Samochód wylądował…

Ner Poddębice: Rocznik 2010 bliski mistr…

Zderzenie dwóch osobówek w Uniejowie. …

Teatr, śpiew, wspólna modlitwa. Uniejows…

[ZDJĘCIA] Obchody Święta Niepodległości …

Narodowe Święto Niepodległości. Strażacy…

Ner Poddębice: Minimalna porażka w Piotr…

Pościg w powiecie poddębickim. Z zawrotn…

Pogrzeb Szczepana Ścibora po 67 latach. …

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Wybuch gazu w Uniejowie. Mężczyzna z opa…