Przy szkołach powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych. Powiat poddębicki otrzymał dofinansowanie na inwestycję

21 maja br. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników naboru projektów w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020".


100 tys. zł na bezpieczne przejścia przy szkołach dla Powiatu Poddębickiego to maksymalna kwota, jaką samorząd mógł otrzymać z programu "Razem bezpieczniej". Gratulacje z rąk Wiceministra Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego odebrali przedstawiciele władz Powiatu: Małgorzata Komajda – Starosta Poddębicki oraz Sebastian Romanowski – Przewodniczący Rady Powiatu.


Projekt pn. „Modernizacja przejść dla pieszych przy szkołach w powiecie poddębickim" został pozytywnie rozpatrzony przez MSWiA i znalazł się wśród 104 projektów, które otrzymały dofinansowanie na 319 zgłoszonych przez wojewodów.


Dla przypomnienia w ramach zadania zostaną zmodernizowane przejścia dla pieszych w Uniejowie na ul. Targowej, w Kazimierzewie - Gmina Zadzim oraz w Dalikowie. Ponadto doposażone zostaną przejścia w Niemysłowie - Gmina Poddębice oraz w Pęczniewie. Projekt obejmuje także, w ramach promocji zorganizowanie: Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, szkoleń dla uczniów, nauczycieli i rodziców, a także Konkursu plastycznego dla uczniów szkół z terenu Powiatu Poddębickiego „Bezpieczne przejście w oczach dzieci".

Zobacz także

Dwa pożary na terenie powiatu. W akcji p…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

W sobotę kolory eksplodują w Poddębicach

W sobotę Powiatowy Dzień Zdrowia i Urody

Dołącz do Term Neru Poddębice. Wkrótce t…

Masz kredyt we frankach? Już ponad 60 os…

[ZDJĘCIA] O bezpieczeństwie podczas waka…

Upały nadciągają nad Poddębice. Jest ost…

Akcja w Poddębicach. 82-letni mężczyzna …

Termy Ner Poddębice: Dzisiaj mecz ze Sta…

Wypadek w gminie Wartkowice, samochód po…

Wypadek w Stanisławowie. Pojazd ciężarow…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Rozbudowane Tęczowe Pr…

Seniorzy Term Neru zremisowali w Strykow…

Wypadek w Sarnówku. Auto zjechało na pob…