Pościg w powiecie poddębickim. Z zawrotną prędkością uciekał przed policją, staranował radiowóz. Policjanci wyciągali go z auta

Dodane przez EPD24.net

Policjanci z Poddębic po pościgu zatrzymali 34-letniego mieszkańca Łasku, który z zawrotną prędkością kierując Mitsubishi uciekał ulicami miasta przed patrolem. Po zatrzymaniu okazało się, że nie ma prawa jazdy, bo jak sam stwierdził, stracił je za jazdę po spożyciu alkoholu. Tym razem był trzeźwy.


W czwartek, 7 listopada około godziny 20.00 w miejscowości Balin na drodze krajowej nr 72 policjanci zauważyli kierującego, który popełnił wykroczenie naruszając zakaz wjazdu. Po danych mu sygnałach świetlnych nakazujących zatrzymanie zaczął uciekać z ogromną prędkością, momentami osiągającą 240 km/h.


- Najpierw poruszał się ulicami Uniejowa, gdzie na ulicy Zamkowej zblokowany uderzył w radiowóz. Funkcjonariusze wybiegli z pojazdu usiłując obezwładnić pirata drogowego i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Nie reagował na wydawane polecenia. Próbował gwałtownie cofać. Policjanci musieli wybić szybę w jego aucie. Mimo biernego oporu został wyciągnięty z auta - relacjonują policjanci z KPP w Poddębicach.

Okazało się, że uciekinierem jest 34-letni mieszkaniec Łasku, który nie posiada uprawnień do kierowania. Jak stwierdził prawo to stracił za jazdę na podwójnym gazie. Badanie nie wykazało, aby był nietrzeźwy ale pobrano krew pod kątem substancji odurzających.


- Na bazie zebranego wstępnie materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli i narażenia policjantów na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodają funkcjonariusze.

Zobacz także

Za nami Spartakiada Łódzka – I Drużynowy…

Już dzisiaj inauguracja Poddębickiej Lig…

Pocztówka z Grecji. Uczniowie z poddębic…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowe wyniki naszych wędkarzy na 101…

Wolność kocham i rozumiem. Podwojone obc…

Dwanaście drużyn powalczy w Poddębickiej…

Wypadek w Wierzbówce. Samochód wylądował…

Ner Poddębice: Rocznik 2010 bliski mistr…

Zderzenie dwóch osobówek w Uniejowie. …

Teatr, śpiew, wspólna modlitwa. Uniejows…

[ZDJĘCIA] Obchody Święta Niepodległości …

Narodowe Święto Niepodległości. Strażacy…

Ner Poddębice: Minimalna porażka w Piotr…

Pościg w powiecie poddębickim. Z zawrotn…

Pogrzeb Szczepana Ścibora po 67 latach. …

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Wybuch gazu w Uniejowie. Mężczyzna z opa…