Poddębickie Centrum Zdrowia z akredytacją. Co ona oznacza dla szpitala?

Poddębickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. otrzymało akredytację i dołączyło do grona 206 podmiotów medycznych w Polsce certyfikowanych przez Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie i Ministerstwo Zdrowia. Przygotowania do otrzymania akredytacji trwały blisko 2 lata. Akredytację w Łódzkiem posiada tylko 10 szpitali, na 48 istniejących, w całym kraju jest ich zaledwie 20%.


Co taka akredytacja oznacza dla szpitala? Akredytacja daje przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentom, którzy wiedzą, że leczą się w szpitalu spełniającym ścisłe wymogi Centrum Monitorowania Jakości - mówi Jan Krakowiak, prezes Poddębickiego Centrum Zdrowia. - My z kolei zyskamy 1 procent więcej do kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Ten jeden procent w przypadku szpitala w Poddębicach oznacza dodatkowe blisko pół miliona złotych. - Taka akredytacja daje poczucie bezpieczeństwa, że szpital jest zarządzany zgodnie z procedurami epidemiologicznymi, szpital przestrzega ustawy Prawo pacjenta i jest przyjazny pacjentowi. Osoby, które do nas trafiają na hospitalizację mają pewność, że w akredytowanym szpitalu są przestrzegane procedury leczenia - podkreśla Jan Krakowiak.

Niezmiernie ucieszyła mnie informacja o uzyskaniu akredytacji przez nasz szpital. Jestem dumna, iż Powiat Poddębicki posiada na swoim terenie tak prężnie działającą placówkę, która cieszy się uznaniem wśród pacjentów z całej Polski. Gratulując Zarządowi PCZ zdobycia akredytacji jednocześnie proszę całą Załogę naszego szpitala, aby miała na uwadze to, że hasło „placówka przyjazna pacjentowi" zobowiązuje do zapewnienia naszym klientom pełnego bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego. Życzę PCZ dalszego rozwoju przede wszystkim dla dobra mieszkańców Naszego Powiatu – mówi Małgorzata Komajda, Starosta Poddębicki.


Zdjęcie: Poddębickie Centrum Zdrowia

Zobacz także

Uwaga kierowcy! Jutro duże działania pol…

Sprawdź czy możesz uratować komuś życie…

[ZDJĘCIA] Jarmark w Uniejowie, czyli wee…

Spędź Mikołajki z Poddębicką Ligą Halową…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Pijany jechał Cinquecento. Ponadto był p…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Kino Remiza: W sobotę "Dobra zmiana…

Biała Barbórka w Poddębicach. Świętowali…

Poddębice: Auto jechało "zygzakiem…

Przebudowano drogę powiatową na odcinku …

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Po…

Tak Pomagam. Siedemnasta edycja zbiórki …

IV Międzynarodowe Forum Inteligentnego R…

„Zakolęduj z harcerzami”. Wigilia harcer…

Mikołajkowy weekend atrakcji w Termach. …

Bezpieczeństwo i porządek publiczny na t…

Gminny Dzień Seniora w OSP Uniejów. Życz…