Paulina Matysiak podczas Dożynek Wojewódzkich w Walewicach. "Rolnikom należy się wsparcie za wyjątkowo trudną pracę"

Dodane przez EPD24.net

W minioną niedzielę (25 sierpnia) w Walewicach dobyły się Dożynki Wojewódzkie. Wśród zaproszonych na to jedno z najważniejszych wydarzeń wojewódzkich w roku, nie zabrakło wielu znanych polityków i samorządowców. Jednym z gości była także Paulina Matysiak, liderka Lewicy w nadchodzących wyborach do parlamentu.


Wydarzenie przygotowano z dużą pompą. Mnóstwo stoisk, w których swoją reprezentację znalazło większość gmin z naszego województwa. Koła gospodyń wiejskich serwowały wyjątkowe przysmaki, przybyli na dożynki goście mogli podziwiać lokalne stroje i ozdoby.


Wśród wielu znamienitych gości podczas Dożynek Wojewódzkich w Walewicach znalazła się także liderka Lewicy w nadchodzących, październikowych wyborach do parlamentu, Paulina Matysiak.

- Bardzo cieszę się, że mogłam wziąć udział w Dożynkach Wojewódzkich w Walewicach. Nikt tak jak rolnicy nie skorzystał na wstąpieniu do Unii Europejskiej. I dobrze, bo należy im się wsparcie za tę wyjątkowo trudną i niepewną pracę​ - mówi Paulina Matysiak.


Kutnianka, Paulina Matysiak z wykształcenia jest filolożką. To Członkini Zarządu Krajowego Lewicy Razem. Do polityki weszła na fali Czarnego Protestu - sprzeciwu Polek wobec zaostrzania ustawy antyaborcyjnej. Zawodowo, jako wieloletni pracownik Urzędu Miasta Kutno, zajmowała się wdrażaniem i realizacją Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.


Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i kombatanckimi. Działa na rzecz partycypacji społecznej. Ważne są dla niej sprawy kultury i równego dostępu do usług publicznych wysokiej jakości. Przeciwniczka taniego państwa, stoi zawsze po stronie pracowników. Opowiada się za korzystnymi zmianami kodeksu pracy i zwiększeniem płac Polek i Polaków, zwłaszcza w sferze budżetowej.


W najbliższych wyborach do parlamentu, startuje z miejsca numer 1 z listy Lewicy. Jak sama twierdzi, obecność lewicowego ugrupowania w polskim sejmie, daje poczucie równowagi i odpowiedniego poszanowania ogromnej części społeczeństwa.

- Dożynki są jednym z elementów, które oddają szacunek do ciężkiej pracy rolników. Jestem dumna z tego, że mogę uczestniczyć w wydarzeniu wśród tylu znakomitych osób - kończy Matysiak.


Wybory w tym roku odbędą się 13 października. Polacy zdecydują, w którą stronę skierowana będzie polityka naszego kraju przez najbliższe cztery lata.


Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

Groźny wypadek w Woli Przedmiejskiej. Je…

Bezpłatne badania mammograficzne w Poddę…

Dzisiaj kolejne mecze Poddębickiej Ligi …

O zapobieganiu ASF na terenie Powiatu Po…

Kształtowanie przestrzeni publicznej w g…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedzi Poddę…

Dzieci Suzuki wystąpią w niedzielnym kon…

Z życzeniami i przestrogami. Policjanci …

Gmina Zadzim: Dostawa artykułów żywności…

Czasowe zamknięcie kładki od 1 lutego. G…

Konferencja o Ochronie Zdrowia 2020 z ud…

Za nami kolejne mecze Poddębickiej Ligi …

Wypadek na wojewódzkiej "703" …

[ZDJĘCIA] Podwójne święto w Rożniatowie…

Gmina Uniejów: Zebrania z mieszkańcami w…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Powiatowe szkoły ponadpodstawowe w Ranki…