Paulina Matysiak podczas Dożynek Wojewódzkich w Walewicach. "Rolnikom należy się wsparcie za wyjątkowo trudną pracę"

Dodane przez EPD24.net

W minioną niedzielę (25 sierpnia) w Walewicach dobyły się Dożynki Wojewódzkie. Wśród zaproszonych na to jedno z najważniejszych wydarzeń wojewódzkich w roku, nie zabrakło wielu znanych polityków i samorządowców. Jednym z gości była także Paulina Matysiak, liderka Lewicy w nadchodzących wyborach do parlamentu.


Wydarzenie przygotowano z dużą pompą. Mnóstwo stoisk, w których swoją reprezentację znalazło większość gmin z naszego województwa. Koła gospodyń wiejskich serwowały wyjątkowe przysmaki, przybyli na dożynki goście mogli podziwiać lokalne stroje i ozdoby.


Wśród wielu znamienitych gości podczas Dożynek Wojewódzkich w Walewicach znalazła się także liderka Lewicy w nadchodzących, październikowych wyborach do parlamentu, Paulina Matysiak.

- Bardzo cieszę się, że mogłam wziąć udział w Dożynkach Wojewódzkich w Walewicach. Nikt tak jak rolnicy nie skorzystał na wstąpieniu do Unii Europejskiej. I dobrze, bo należy im się wsparcie za tę wyjątkowo trudną i niepewną pracę​ - mówi Paulina Matysiak.


Kutnianka, Paulina Matysiak z wykształcenia jest filolożką. To Członkini Zarządu Krajowego Lewicy Razem. Do polityki weszła na fali Czarnego Protestu - sprzeciwu Polek wobec zaostrzania ustawy antyaborcyjnej. Zawodowo, jako wieloletni pracownik Urzędu Miasta Kutno, zajmowała się wdrażaniem i realizacją Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.


Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i kombatanckimi. Działa na rzecz partycypacji społecznej. Ważne są dla niej sprawy kultury i równego dostępu do usług publicznych wysokiej jakości. Przeciwniczka taniego państwa, stoi zawsze po stronie pracowników. Opowiada się za korzystnymi zmianami kodeksu pracy i zwiększeniem płac Polek i Polaków, zwłaszcza w sferze budżetowej.


W najbliższych wyborach do parlamentu, startuje z miejsca numer 1 z listy Lewicy. Jak sama twierdzi, obecność lewicowego ugrupowania w polskim sejmie, daje poczucie równowagi i odpowiedniego poszanowania ogromnej części społeczeństwa.

- Dożynki są jednym z elementów, które oddają szacunek do ciężkiej pracy rolników. Jestem dumna z tego, że mogę uczestniczyć w wydarzeniu wśród tylu znakomitych osób - kończy Matysiak.


Wybory w tym roku odbędą się 13 października. Polacy zdecydują, w którą stronę skierowana będzie polityka naszego kraju przez najbliższe cztery lata.


Zobacz zdjęcia:

Zobacz także

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Wypadek w Poddębicach. Trzy pojazdy rozb…

Zderzenie dwóch pojazdów w Poddębicach. …

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Termy Ner Poddębice: Punkty stracone w k…

Policja apeluje: Idziesz na grzyby - zab…

Przedszkolaki z wizytą w uniejowskim kom…

[AUDIO] Premier Mateusz Morawiecki w roz…

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Premier Mateusz Morawi…

Ogólnopolskie działania pn. „Niechronien…

Bezpieczna droga do szkoły z poddębicką …

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowc…

Znamy pary kolejnej rundy Okręgowego Puc…

5-15 Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli. Zako…

ZUS zaprasza do skorzystania z bezpłatne…

Rusza budowa rond w Pradze. Będą duże ut…