Ogromne pojemniki z nieznaną substancją ujawnione w Rożniatowie. "Były przykryte folią i gałęziami". Sprawą zajmuje się Prokuratura

Dodane przez EPD24.net

W miejscowości Rożniatów (gm. Uniejów) ujawniono pojemniki z nieznaną zawartością. Sprawą zajmuje się Policja oraz Prokuratura.


We wtorek, 15 października do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Delegatura w Sieradzu wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące zmagazynowania pojemników na terenie jednego z przedsiębiorstw w Rożniatowie (gm. Uniejów).


- Na podstawie oględzin inspektorów WIOŚ, stwierdzono, że przy ogrodzeniu od strony północnej na terenie działek o nr ewid. 23/3, 24/3, zmagazynowana pojemniki typu mauser o pojemności 1000 litrów każdy i beczki o pojemności 200 litrów każda z nieznaną zawartością - informuje mgr inż. Antonina Wojtczak, Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu w Sieradzu. - Przedmiotowe pojemniki i beczki przykryte były czarną, nieprzezroczystą folią. Od strony zakładu usypany był wał ziemny. Od góry na folii ułożono gałęzie drzew. Ze względu na sposób zdeponowania ww. pojemników nie określono ich ilości.

Jak dodała mgr inż. Antonina Wojtczak, z ustaleń wynika, że działki, na których znajdowały się pojemniki nie należały do spółki, której mowa była w zgłoszeniu, ale stanowią własność osób fizycznych. Sprawa została skierowana do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.


- Nie ustalono rodzaju odpadów zmagazynowanych na przedmiotowym terenie. Na obecnym etapie postępowania nie można jednoznacznie określić czy zmagazynowane odpady mogą być zagrożeniem dla środowiska - dodaje Antonina Wojtczak.


Oficer prasowy KPP w Poddębicach, st. sierż. Sylwia Kaźmierczak potwierdza, że policjanci otrzymali takie zgłoszenie, jednak po szczegóły odsyła do Prokuratury. Czekamy na komunikat.

Zobacz także

Za nami Spartakiada Łódzka – I Drużynowy…

Już dzisiaj inauguracja Poddębickiej Lig…

Pocztówka z Grecji. Uczniowie z poddębic…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowe wyniki naszych wędkarzy na 101…

Wolność kocham i rozumiem. Podwojone obc…

Dwanaście drużyn powalczy w Poddębickiej…

Wypadek w Wierzbówce. Samochód wylądował…

Ner Poddębice: Rocznik 2010 bliski mistr…

Zderzenie dwóch osobówek w Uniejowie. …

Teatr, śpiew, wspólna modlitwa. Uniejows…

[ZDJĘCIA] Obchody Święta Niepodległości …

Narodowe Święto Niepodległości. Strażacy…

Ner Poddębice: Minimalna porażka w Piotr…

Pościg w powiecie poddębickim. Z zawrotn…

Pogrzeb Szczepana Ścibora po 67 latach. …

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Wybuch gazu w Uniejowie. Mężczyzna z opa…