Niebezpieczny weekend w powiecie poddębickim. Dziesięć rozbitych pojazdów, w akcji służby ratunkowe

Dodane przez EPD24.net

Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że podczas dobrych warunków pogodowych jest bezpieczniej na drodze. Fakt: jeden letni weekend, kilka niebezpiecznych zdarzeń drogowych na terenie powiatu poddębickiego. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.


29 czerwca 2019 roku, około godz. 12:00 w miejscowości Sarnówek (gm. Dalików) kierujący pojazdem marki Fiat nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Audi, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z tym pojazdem.


29 czerwca 2019 roku, około godz. 18:30 w miejscowości Kuciny w rejonie skrzyżowania (gm. Dalików), kierujący pojazdem osobowym marki Audi nie zastosował się do znaku B-20 (STOP), w wyniku czego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Toyota, czym doprowadził do bocznego zderzenia pojazdów.


Tego samego dnia, około godz. 19:00 w miejscowości Porczyny (gm. Poddębice) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Kierujący jednośladem nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru wyprzedzania samochodu osobowego marki Ford, w wyniku czego stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w przód poprzedzającego go pojazdu marki Lexus.

30 czerwca 2019 roku, około godziny 12:00 w miejscowości Poddębice w rejonie skrzyżowania ulicy Radosnej oraz ulicy Parzęczewskiej, kierująca pojazdem Renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Mercedes, w wyniku czego doprowadziła do bocznego zderzenia pojazdów.


Tego samego dnia, około godz. 18:40 w miejscowości Krępa (gm. Poddębice) doszło do zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 473 oraz nr 478. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, na prostym odcinku drogi nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu marki Chrysler, czym doprowadził do tylnego zderzenia z pojazdem. Kierowca chryslera został przewieziony do szpitala w Poddębicach.


Przestrzegamy zatem, że im lepiej w pogodzie, tym gorzej na drodze. Powód?


Dobra pogoda i nawierzchnia błędnie „sugeruje" kierowcom możliwość jazdy z wyższą prędkością, podczas której niestety mamy mniej czasu na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.


Źródło: KPP Poddębice

Zobacz także

Za nami Spartakiada Łódzka – I Drużynowy…

Już dzisiaj inauguracja Poddębickiej Lig…

Pocztówka z Grecji. Uczniowie z poddębic…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowe wyniki naszych wędkarzy na 101…

Wolność kocham i rozumiem. Podwojone obc…

Dwanaście drużyn powalczy w Poddębickiej…

Wypadek w Wierzbówce. Samochód wylądował…

Ner Poddębice: Rocznik 2010 bliski mistr…

Zderzenie dwóch osobówek w Uniejowie. …

Teatr, śpiew, wspólna modlitwa. Uniejows…

[ZDJĘCIA] Obchody Święta Niepodległości …

Narodowe Święto Niepodległości. Strażacy…

Ner Poddębice: Minimalna porażka w Piotr…

Pościg w powiecie poddębickim. Z zawrotn…

Pogrzeb Szczepana Ścibora po 67 latach. …

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Wybuch gazu w Uniejowie. Mężczyzna z opa…