Mali goście w poddębickiej Komendzie Policji. Przedszkolaki zwiedziły areszt, siłownię oraz poznały zasady bezpieczeństwa

Dodane przez EPD24.net

Niebieski pokój, siłownia i areszt to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali poddębiccy policjanci dla przedszkolaków oraz drugoklasistów z Poddębic. Podczas spotkania, mundurowi rozmawiali z dziećmi także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


14 maja 2019 roku do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zawitali mali goście. Grupa przedszkolaków liczyła 25 osób, natomiast grupa z poddębickiej podstawówki, która 7 maja br. zwiedzała teren komendy - 30 osób. Spotkanie prowadził dzielnicowy miasta Poddębice oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych. Mundurowi nie tylko przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie codziennych zabaw oraz w trakcie nadchodzących wakacji. Podczas wizyty w komendzie uczniowie zwiedzili pomieszczenia dla osób zatrzymanych, policyjną siłownie oraz niebieski pokój. Kolorowe obrazki, malowanki i zabawki przypominające salę zabaw powodowały, że maluchy nie chciały z niego wyjść.


Dzieci miały także okazję poddać się daktyloskopii, czyli odbiciu linii papilarnych palców dłoni. Wizyta w jednostce nie mogła się obyć bez pokazu radiowozu i jego wyposażenia. Dlatego na zakończenie spotkania, policjanci opowiedzieli małym gościom o swojej pracy i zaprezentowali pojazd, który wykorzystują do zadań służbowych.


st.sierż..Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

info. KPP w Poddębicach

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Najmłodsi mieszkańcy z wizytą …

Pilica Przedbórz wywiozła punkt z Byczyn…

Poddębiczanie lepsi od Kolejarza

Kolejne wypadki na drogach powiatu. Poli…

Pożar na terenie zakładu w Rożniatowie. …

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

UWAGA: Ostatni moment na zapisy! Już jut…

Wypadek w Uniejowie. Dwa pojazdy rozbite…

Mali goście w poddębickiej Komendzie Pol…

"Mundial Uniejów 2019" - ponow…

UWAGA: Dzień DARMOWYCH konsultacji w kli…

Czy poddębiccy piłkarze przełamią negaty…

WAŻNE: Główny Inspektorat Sanitarny wyco…

Już w najbliższą sobotę w Uniejowie odbę…

[PILNE] Nie żyje Ilona Rafalska - zginęł…

Kolejne porozumienie dotyczące współprac…

Podsumowanie majowego weekendu na poddęb…