Mali goście w poddębickiej Komendzie Policji. Przedszkolaki zwiedziły areszt, siłownię oraz poznały zasady bezpieczeństwa

Dodane przez EPD24.net

Niebieski pokój, siłownia i areszt to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali poddębiccy policjanci dla przedszkolaków oraz drugoklasistów z Poddębic. Podczas spotkania, mundurowi rozmawiali z dziećmi także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


14 maja 2019 roku do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zawitali mali goście. Grupa przedszkolaków liczyła 25 osób, natomiast grupa z poddębickiej podstawówki, która 7 maja br. zwiedzała teren komendy - 30 osób. Spotkanie prowadził dzielnicowy miasta Poddębice oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych. Mundurowi nie tylko przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie codziennych zabaw oraz w trakcie nadchodzących wakacji. Podczas wizyty w komendzie uczniowie zwiedzili pomieszczenia dla osób zatrzymanych, policyjną siłownie oraz niebieski pokój. Kolorowe obrazki, malowanki i zabawki przypominające salę zabaw powodowały, że maluchy nie chciały z niego wyjść.


Dzieci miały także okazję poddać się daktyloskopii, czyli odbiciu linii papilarnych palców dłoni. Wizyta w jednostce nie mogła się obyć bez pokazu radiowozu i jego wyposażenia. Dlatego na zakończenie spotkania, policjanci opowiedzieli małym gościom o swojej pracy i zaprezentowali pojazd, który wykorzystują do zadań służbowych.


st.sierż..Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

info. KPP w Poddębicach

Zobacz także

Łódzkie Targi Ekonomii Społecznej 2019. …

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Pożar w Rąkczynie. Pali się zboże, trwaj…

Niebezpiecznie na krajowej "siedemd…

Regionalny Turniej Sołectw w Szadku już …

Pożar w Dzierząznej. Zapalił się kombajn

Zespół Ludowy "Bałdrzychowianie…

Ner Poddębice: Seniorzy rozpoczęli przyg…

Dbaj o siebie! Przyjdź i się zbadaj. Bez…

Akcja strażaków w Powodowie Trzecim. Pal…

Pożar w Ralewicach. Paliła się wiata, na…

Wyjątkowe wydarzenia podczas Letniej Aka…

Beach soccer: Trwa turniej w Białymstoku…

PILNE: Zabrał syna i pojechał w nieznany…

Wymusiła pierwszeństwo przejazdu, doprow…

Nocny pożar w Jadwichnie. Paliła się syp…

[ZDJĘCIA] Wyjątkowa impreza. Za nami Dni…

[ZDJĘCIA] Sportowy dzień w Zygrach. Za n…