Kolejny wypadek w Poddębicach. Osobówka potrąciła rowerzystkę, kobieta trafiła do szpitala

Dodane przez EPD24.net

Poddębiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych w miejscowości Poddębice oraz Powodów Trzeci. Rowerzystka oraz kierowca trafili do szpitala.


14 października 2019 roku około godziny 10:50 w Poddębicach na ulicy Zielonej doszło do potrącenia rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Opel nie zastosowała się do znaku A-7 – ustąp pierwszeństw przejazdu. Rowerzystka trafiła do szpitala w Poddębicach. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.


Tego samego dnia około godziny 15:00 w miejscowości Powodów Trzeci na terenie gminy Wartkowice doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku drogi, kierujący samochodem osobowym zjechał do przydrożnego rowu, następnie uderzył w betonowy przepust. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Kierowcę pojazdu przetransportowano Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi.


Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Do zdarzeń drogowych dochodzi nawet przy ładnej pogodzie. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe pogorszą się, należy zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie własnym oraz innych uczestników ruchu, zachować ostrożność i obserwować otoczenie. Zachowanie koncentracji pozwoli uniknąć tragedii.

Zobacz także

Rozszczelnienie i pożar zbiornika z pent…

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Przedsz…

Uniejowskie bulwary. Czy tym razem zosta…

Muzyka wielu kultur - spotkanie ze słowi…

Targowa już nie „Rajdowa”. Rozpoczął się…

W papryce konserwowej wykryto substancję…

Zakończono szkolenie podstawowe ratownik…

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową. Prze…

Sołeckie granty zrealizowane. Mieszkańcy…

ABC Przedsiębiorczości z elementami bizn…

Dwudziestolecie Powiatu Poddębickiego. Z…

Nagroda Sejmiku Województwa Łódzkiego dl…

Policja Poddębice: Ćwiczenia „EGIDA-19”…

Za nami pierwsza kolejka Poddębickiej Li…

„Mój Prąd” – dofinansowanie na fotowolta…

[ZDJĘCIA] Stypendia Burmistrza Miasta Un…

Chcesz mieć pewność i spokój? Zbadaj się…

„Gramy o przyszłość – wejdź do gry” podc…