Kolejny niebezpieczny weekend na drogach w powiecie. Dwie osoby zostały ranne, policja apeluje o ostrożność

Dodane przez EPD24.net

Policja apeluje o ostrożność. 26 maja 2019 roku na terenie powiatu poddębickiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem motorowerzysty oraz pieszego. Dwie osoby trafiły do szpitala.


W niedzielę, 26 maja br. około godziny 19:00 w miejscowości Kuciny na terenie gminy Dalików w rejonie skrzyżowania doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty oraz samochodu osobowego marki BMW. 73-letni kierowca jednośladu trafił do szpitala. Na miejscu pracowały służby ratownicze, a droga na czas wykonywania czynności służbowych była zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy.


Tego samego dnia około godzony 23:00 w miejscowości Zygry na terenie gminy Zadzim na odcinku drogi wojewódzkiej 473 doszło do potrącenia pieszego przez pojazd marki Peugeot. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie posiadał elementów odblaskowych oraz znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Na miejscu zdarzenia drogowego ruch odbywał się wahadłowo.


Policjanci z komendy powiatowej w Poddębicach ustalają przyczyny oraz okoliczności tych zdarzeń.


Policja zachęca posiadaczy jednośladów do zaopatrzenia się w kask ochronny, odblaskowe elementy oraz kamizelki. Wpływa to na zwiększenie widoczności na drogach i szybszą reakcję kierowców.


Dodatkowo, element odblaskowy czyni uczestnika ruchu widocznym nawet z odległości 150m, na których pokonanie pojazd ma ok. 7 sekund, co pozwoli kierowcy na przygotowanie się do manewru mijania. Natomiast tylko ok. 1-2 sekund ma kierowca w przypadku, gdy pieszy nie jest wyposażony w odblask. Niestety wielu niechronionych użytkowników dróg, lekceważy powyższy fakt i w dalszym ciągu porusza się po zmroku bez elementu odblaskowego.


Policjanci przypominają, brak wyobraźni i nieodpowiedzialne zachowanie to zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, którzy po drogach poruszają się prawidłowo. Trzeźwość i rozwaga na drodze jest gwarancją bezpiecznego dotarcia do celu podróży.


info: KPP w Poddębicach

Zobacz także

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Wzmocniony Ner Poddębice wraca do walki …

Ogólnopolskie działania "Sierpniowy…

Ner Poddębice: Nowy prezes. Zmiany w zar…

Zbliża się Powiatowy Piknik Rodzinny. Sp…

Będzie bezpieczniej na drodze krajowej n…

Termy Ner Poddębice: Nieudana próba gene…

Zbliża się kolejna edycja biegu "Le…

Ponad stu wystawców i wyjątkowe artykuły…

Pieniądze na zabytki, granty sołeckie or…

[ZDJĘCIA] Wakacje z dzielnicowym. Działa…

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego…

[ZDJĘCIA] Wędkarze rywalizowali na zbior…

[ZDJĘCIA] Dwa swojaków, starszych, młods…

Spotkanie w sprawie publicznych połączeń…

Znamy pary drugiej kolejki Okręgowego Pu…

[AKTUALIZACJA] Niebezpieczny wypadek na …

Wypadek w centrum Poddębic. Osobówka zde…