Już wkrótce Święto Zmarłych. Internet pomoże zlokalizować grób naszych bliskich

Szukanie rzadko odwiedzanych grobów nie musi być problemem – internetowa wyszukiwarka „cmentarnnik.net" w łatwy i szybki sposób wskaże miejsce, w którym spoczywają nasi bliscy.


Wszystkich Świętych to dzień zadumy i refleksji, dlatego zamiast denerwować się w poszukiwaniu grobów bliskich warto skorzystać z Internetu. Odszukanie miejsca pochówku umożliwi nam strona internetowa www.cmentarnik.net, która jest elektronicznym systemem zarządzania i prezentacji cmentarza.


Na platformie znajdziemy plan całego cmentarza w Uniejowie, a wyszukiwarka umożliwi nam zlokalizowanie grobów osób pochowanych.


Wystarczy wpisać imię i nazwisko zmarłej osoby, a otrzymamy informacje dotyczące lokalizacji, sektora, alejki oraz informacje na temat daty urodzenia i zgonu zmarłego. W serwisie można też zobaczyć zdjęcia miejsca odszukanego grobu.


Inwentaryzacja i umieszczenie danych w systemie internetowym powstało z inicjatywy uniejowskiej parafii. Zleceniobiorca przez dwa m-ce pracy wykonał zdjęcia blisko 5 tys. grobów znajdujących się na terenie cmentarza.


Strona jest dużym ułatwieniem zwłaszcza dla osób, które nie były długo na cmentarzu, albo będą na nim po raz pierwszy i lokalizację miejsca pochówku znają tylko z przekazu bliskich. Dlatego lepiej skorzystać z wyszukiwarki, aby w Święto Zmarłych uniknąć niepotrzebnego stresu. Lepiej swój czas poświęcić na modlitwę i kontemplację, a nie nerwowe krążenie między cmentarnymi alejkami…

Zobacz także

Za nami Spartakiada Łódzka – I Drużynowy…

Już dzisiaj inauguracja Poddębickiej Lig…

Pocztówka z Grecji. Uczniowie z poddębic…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowe wyniki naszych wędkarzy na 101…

Wolność kocham i rozumiem. Podwojone obc…

Dwanaście drużyn powalczy w Poddębickiej…

Wypadek w Wierzbówce. Samochód wylądował…

Ner Poddębice: Rocznik 2010 bliski mistr…

Zderzenie dwóch osobówek w Uniejowie. …

Teatr, śpiew, wspólna modlitwa. Uniejows…

[ZDJĘCIA] Obchody Święta Niepodległości …

Narodowe Święto Niepodległości. Strażacy…

Ner Poddębice: Minimalna porażka w Piotr…

Pościg w powiecie poddębickim. Z zawrotn…

Pogrzeb Szczepana Ścibora po 67 latach. …

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Wybuch gazu w Uniejowie. Mężczyzna z opa…