Już wkrótce most w Uniejowie będzie miał nowe oświetlenie. To tylko część większego projektu

Ruszyły prace mające na celu rozprowadzenie sieci elektrycznej wzdłuż mostu, która po zmroku oświetli i wyeksponuje ten charakterystyczny dla naszego miasta obiekt.


Iluminacja mostu jest częścią większego projektu, który zakłada budowę, przebudowę i modernizację oświetlenia w całym mieście. Docelowymi obiektami mają być najbardziej charakterystyczne obiekty Uniejowa, takie jak Kolegiata, Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich i elementy architektury w parku zamkowym.


Projekt – poza budową systemu iluminacji obiektów – zakłada także wymianę oświetlenia na ledowe w centrum miasta. Inwestycja obejmie Rynek oraz ulice Bogumiła, Turecką, Ogrodowa, Spacerową, Dąbską, Przechodnią i Kilińskiego oraz Reymonta.


Wykonawcą prac oświetleniowych jest F.H.U. Instal Bogdan Wieczorek z Uniejowa. W ramach zadania firma wykonała do tej pory okablowanie terenu, a także montaż opraw doziemnych wokół Kolegiaty w Uniejowie oraz zamontowała słupy oświetleniowe na ul. Reymonta.


Aktualnie trwają prace montażowe nad rzeką Wartą na moście i potrwają co najmniej do końca września. Biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy już w końcówce września, na efekty nie trzeba będzie długo czekać.


Kolejnym etapem będzie Zespół Zamkowo – Parkowy. Firma otrzymała już pozwolenie na rozpoczęcie prac, w związku z tym, kolejny etap będzie mógł rozpocząć się już wkrótce.


Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa łódzkiego na lata 2014 – 2020. Oś priorytetowa IV – Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.3. Ochrona powietrza, Poddziałanie IV.3.2 Ochrona powietrza.

Zobacz także

Wybory do Sejmu i Senatu: Kto z mandatam…

Jak komercjalizować usługi? Szkolenie dl…

WAŻNE: Koszmarny wypadek w Powodowie Trz…

22-latek posiadał znaczną ilość środków …

Ner Poddębice: Zwycięska sobota seniorów…

Wybory do Sejmu: Jak głosowano w naszym …

[ZDJĘCIA + WIDEO] Cezary Olejniczak popi…

[WIDEO] Senator Przemysław Błaszczyk pre…

Wypadek na autostradzie A2, dachował sam…

Masz prawo do mediacji. To już ósma edyc…

W Ozorkowie odbędzie się Bieg im. Agaty …

Nowe stroje i poszerzenie repertuaru. Ko…

Dwieście maszyn w Uniejowie. Zakończenie…

[ZDJĘCIA] Jesienny Wieczór z piosenką i …

[ZDJĘCIA] Rywalizacja o Puchar Polski. K…

Oddaj krew – uratuj życie. Akcja w najbl…

[ZDJĘCIA] Inauguracje Uniwersytetów Trze…

Zapraszamy na szkolenie pn. "Jak ko…