Już wkrótce most w Uniejowie będzie miał nowe oświetlenie. To tylko część większego projektu

Ruszyły prace mające na celu rozprowadzenie sieci elektrycznej wzdłuż mostu, która po zmroku oświetli i wyeksponuje ten charakterystyczny dla naszego miasta obiekt.


Iluminacja mostu jest częścią większego projektu, który zakłada budowę, przebudowę i modernizację oświetlenia w całym mieście. Docelowymi obiektami mają być najbardziej charakterystyczne obiekty Uniejowa, takie jak Kolegiata, Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich i elementy architektury w parku zamkowym.


Projekt – poza budową systemu iluminacji obiektów – zakłada także wymianę oświetlenia na ledowe w centrum miasta. Inwestycja obejmie Rynek oraz ulice Bogumiła, Turecką, Ogrodowa, Spacerową, Dąbską, Przechodnią i Kilińskiego oraz Reymonta.


Wykonawcą prac oświetleniowych jest F.H.U. Instal Bogdan Wieczorek z Uniejowa. W ramach zadania firma wykonała do tej pory okablowanie terenu, a także montaż opraw doziemnych wokół Kolegiaty w Uniejowie oraz zamontowała słupy oświetleniowe na ul. Reymonta.


Aktualnie trwają prace montażowe nad rzeką Wartą na moście i potrwają co najmniej do końca września. Biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy już w końcówce września, na efekty nie trzeba będzie długo czekać.


Kolejnym etapem będzie Zespół Zamkowo – Parkowy. Firma otrzymała już pozwolenie na rozpoczęcie prac, w związku z tym, kolejny etap będzie mógł rozpocząć się już wkrótce.


Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa łódzkiego na lata 2014 – 2020. Oś priorytetowa IV – Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.3. Ochrona powietrza, Poddziałanie IV.3.2 Ochrona powietrza.

Zobacz także

Już dzisiaj finał Poddębickiej Ligi Halo…

Ner Poddębice: Sparingowa wygrana z Włók…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Ner Poddębice: Turniejowe wojaże poddębi…

Współpraca poddębickiej policji z placów…

Remont budynku Przedszkola Miejskiego w …

Pożar na placu składowym w Zagórzycach. …

Już w niedzielę Otwarty Gminny Strażacki…

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Poddębi…

Uwaga! Kładka już zamknięta. Ponowne otw…

Orlen Przedszkoliada Tour zawita do Podd…

W Uniejowie debatowano nad finansowaniem…

Jubileusz 50-lecia Orkiestry OSP Spycimi…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Decydująca faza Poddębickiej Ligi Halowe…

[ZDJĘCIA] Siłownia przy Szkole Podstawow…

Apel do kierowców i pieszych: Zwolnij - …

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …