Jak komercjalizować usługi? Szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich

W czwartek, 10 października sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Poddębicach wypełniła się członkami Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Poddębickiego. A to za sprawą szkolenia pn. „Jak komercjalizować usługi Kół Gospodyń Wiejskich" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich „Rożniatowianki" oraz Powiat Poddębicki.


Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego. W spotkaniu udział wzięło ponad 20 kół oraz osób, które są zainteresowane założeniem koła.


Spotkanie otworzył Wicestarosta Poddębicki Piotr Majer, który na wstępie wręczył wszystkim uczestnikom podziękowania za udział w szkoleniu. Tomasz Sitarek z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opowiedział o procedurze rejestracji kół. Obecnie na terenie powiatu poddębickiego zarejestrowanych jest 40 Kół Gospodyń Wiejskich. W ubiegłym roku zarejestrowane były 32 koła, co pokazuje, że zainteresowanie tą formą działalności jest coraz większe w naszym powiecie. Poszczególne zagadnienia dotyczące funkcjonowania KGW omawiali eksperci. Wśród nich: m.in. Irena Jaszczura z Urzędu Skarbowego w Poddębicach, Ola Kwiecień z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poddębicach, Teresa Kucner i Joanna Biernasiak z Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego oraz Justyna Makowska ze Starostwa Powiatowego w Poddębicach. W spotkaniu uczestniczyła również Jolanta Pęgowska - prezes LGD Prym.


Gościem specjalnym szkolenia był Andrzej Górczyński – członek Zarządu Województwa Łódzkiego. Podczas szkolenia można było skosztować potraw i ciast przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

Zobacz także

Rozszczelnienie i pożar zbiornika z pent…

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Przedsz…

Uniejowskie bulwary. Czy tym razem zosta…

Muzyka wielu kultur - spotkanie ze słowi…

Targowa już nie „Rajdowa”. Rozpoczął się…

W papryce konserwowej wykryto substancję…

Zakończono szkolenie podstawowe ratownik…

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową. Prze…

Sołeckie granty zrealizowane. Mieszkańcy…

ABC Przedsiębiorczości z elementami bizn…

Dwudziestolecie Powiatu Poddębickiego. Z…

Nagroda Sejmiku Województwa Łódzkiego dl…

Policja Poddębice: Ćwiczenia „EGIDA-19”…

Za nami pierwsza kolejka Poddębickiej Li…

„Mój Prąd” – dofinansowanie na fotowolta…

[ZDJĘCIA] Stypendia Burmistrza Miasta Un…

Chcesz mieć pewność i spokój? Zbadaj się…

„Gramy o przyszłość – wejdź do gry” podc…