Gmina Pęczniew: Za nami Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dodane przez Urząd Gminy Pęczniew

W niedzielne popołudnie 23 czerwca na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Pęczniewie druhowie strażacy z terenu gminy Pęczniew rywalizowali w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pęczniewie.


Na wynik końcowy złożyły się rezultaty osiągnięte w dwóch konkurencjach : sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. Nad całością czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył pełniąc funkcję sędziego głównego kapitan Radosław Dudczak z KP PSP w Poddębicach. Zawody przebiegały sprawnie, w duchu fair play, a co najważniejsze bezpiecznie. Poszczególne jednostki prezentowały wyrównany poziom, różnice między pierwszą i trzecią drużyna to zaledwie 2 punkty. Spośród sześciu drużyn najlepszą okazała się jednostka z OSP Brodnia, która tym samym obroniła tytuł zdobyty w 2017 roku.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. OSP Brodnia
2. OSP Rudniki
3. OSP Lubola
4. OSP Pęczniew
5. OSP Drużbin
6. OSP Brzeg


Po oficjalnym ogłoszeniu wyników przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych. Nagrody dla naszych drużyn ufundował Wójt Gminy Pęczniew, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pęczniewie Marcin Janiak, który wręczając statuetki, nagrody rzeczowe oraz dyplomy pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim drużynom za uczestnictwo w zawodach. Wśród gości, którzy oglądali zmagania strażackie byli między innymi: Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zych, prezes Oddziału Powiatowego Zarządu OSP dh Tadeusz Chmielecki, radni Rady Gminy, członkowie Zarządu Gminnego OSP oraz radny Powiatu Poddębickiego Błażej Dudziński.


Słowa podziękowania należą się druhom z OSP Jadwichna i OSP Księże Młyny, którzy weszli w skład komisji sędziowskiej. Jednostki OSP Brodnia i Rudniki będą reprezentować gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się 18 sierpnia w Zygrach.

Zobacz także

Łódzkie Targi Ekonomii Społecznej 2019. …

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Pożar w Rąkczynie. Pali się zboże, trwaj…

Niebezpiecznie na krajowej "siedemd…

Regionalny Turniej Sołectw w Szadku już …

Pożar w Dzierząznej. Zapalił się kombajn

Zespół Ludowy "Bałdrzychowianie…

Ner Poddębice: Seniorzy rozpoczęli przyg…

Dbaj o siebie! Przyjdź i się zbadaj. Bez…

Akcja strażaków w Powodowie Trzecim. Pal…

Pożar w Ralewicach. Paliła się wiata, na…

Wyjątkowe wydarzenia podczas Letniej Aka…

Beach soccer: Trwa turniej w Białymstoku…

PILNE: Zabrał syna i pojechał w nieznany…

Wymusiła pierwszeństwo przejazdu, doprow…

Nocny pożar w Jadwichnie. Paliła się syp…

[ZDJĘCIA] Wyjątkowa impreza. Za nami Dni…

[ZDJĘCIA] Sportowy dzień w Zygrach. Za n…