Gmina Pęczniew: Za nami Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dodane przez Urząd Gminy Pęczniew

W niedzielne popołudnie 23 czerwca na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Pęczniewie druhowie strażacy z terenu gminy Pęczniew rywalizowali w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pęczniewie.


Na wynik końcowy złożyły się rezultaty osiągnięte w dwóch konkurencjach : sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. Nad całością czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył pełniąc funkcję sędziego głównego kapitan Radosław Dudczak z KP PSP w Poddębicach. Zawody przebiegały sprawnie, w duchu fair play, a co najważniejsze bezpiecznie. Poszczególne jednostki prezentowały wyrównany poziom, różnice między pierwszą i trzecią drużyna to zaledwie 2 punkty. Spośród sześciu drużyn najlepszą okazała się jednostka z OSP Brodnia, która tym samym obroniła tytuł zdobyty w 2017 roku.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. OSP Brodnia
2. OSP Rudniki
3. OSP Lubola
4. OSP Pęczniew
5. OSP Drużbin
6. OSP Brzeg


Po oficjalnym ogłoszeniu wyników przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych. Nagrody dla naszych drużyn ufundował Wójt Gminy Pęczniew, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pęczniewie Marcin Janiak, który wręczając statuetki, nagrody rzeczowe oraz dyplomy pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim drużynom za uczestnictwo w zawodach. Wśród gości, którzy oglądali zmagania strażackie byli między innymi: Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zych, prezes Oddziału Powiatowego Zarządu OSP dh Tadeusz Chmielecki, radni Rady Gminy, członkowie Zarządu Gminnego OSP oraz radny Powiatu Poddębickiego Błażej Dudziński.


Słowa podziękowania należą się druhom z OSP Jadwichna i OSP Księże Młyny, którzy weszli w skład komisji sędziowskiej. Jednostki OSP Brodnia i Rudniki będą reprezentować gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się 18 sierpnia w Zygrach.

Zobacz także

Za nami Spartakiada Łódzka – I Drużynowy…

Już dzisiaj inauguracja Poddębickiej Lig…

Pocztówka z Grecji. Uczniowie z poddębic…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowe wyniki naszych wędkarzy na 101…

Wolność kocham i rozumiem. Podwojone obc…

Dwanaście drużyn powalczy w Poddębickiej…

Wypadek w Wierzbówce. Samochód wylądował…

Ner Poddębice: Rocznik 2010 bliski mistr…

Zderzenie dwóch osobówek w Uniejowie. …

Teatr, śpiew, wspólna modlitwa. Uniejows…

[ZDJĘCIA] Obchody Święta Niepodległości …

Narodowe Święto Niepodległości. Strażacy…

Ner Poddębice: Minimalna porażka w Piotr…

Pościg w powiecie poddębickim. Z zawrotn…

Pogrzeb Szczepana Ścibora po 67 latach. …

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Wybuch gazu w Uniejowie. Mężczyzna z opa…