Dzieci Suzuki wystąpią w niedzielnym koncercie w Uniejowie

Na Sali Rycerskiej Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie również w tym roku wystąpią utalentowane dzieci grające na skrzypcach, flecie i wiolonczeli podczas niedzielnego koncertu w Uniejowie.


Koncert Dzieci Suzuki pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Uniejów odbędzie się 26 stycznia o godz. 15.00. Dzieci będą przygotowywały się do koncertu od piątku w salach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie.


Metoda nauki małych dzieci gry na instrumentach muzycznych zwana Suzuki stworzona została przez japońskiego skrzypka Shinichi Suzuki w latach 40–50. XX w. Nowoczesna metoda ma na celu harmonijny rozwój dziecka – rozwój jego intelektu, sfery emocjonalnej, manualnej (korelacji sensoryczno‐ruchowej), poczucia piękna. 

Poprzez muzykę dzieci poznają historię, tradycję i kulturę regionalną. Uczą się działać w grupie, odpowiedzialności i samodyscypliny. Do współpracy angażowane jest środowiska rodzinne, znajomi, sąsiedzi, instytucje wychowawcze. Bardzo ważnym elementem tej metody są warsztaty muzyczne. Biorą w nich udział dzieci z wielu ośrodków Polski, również z zagranicy, aby razem muzykować. Dzięki innowacyjnej metodzie wiele dzieci zaczyna swoją przygodę z grą na instrumencie już w wieku czterech, pięciu lat. Występując razem ze starszymi kolegami, widzą, co można osiągnąć pracą i zaangażowaniem. Nauka gry na instrumencie wraz z dzieckiem to także świetny sposób spędzania wspólnie wolnego czasu – mówią rodzice.


Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału i kibicowaniu uzdolnionym małym artystom.

Zobacz także

Już dzisiaj finał Poddębickiej Ligi Halo…

Ner Poddębice: Sparingowa wygrana z Włók…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Ner Poddębice: Turniejowe wojaże poddębi…

Współpraca poddębickiej policji z placów…

Remont budynku Przedszkola Miejskiego w …

Pożar na placu składowym w Zagórzycach. …

Już w niedzielę Otwarty Gminny Strażacki…

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Poddębi…

Uwaga! Kładka już zamknięta. Ponowne otw…

Orlen Przedszkoliada Tour zawita do Podd…

W Uniejowie debatowano nad finansowaniem…

Jubileusz 50-lecia Orkiestry OSP Spycimi…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Decydująca faza Poddębickiej Ligi Halowe…

[ZDJĘCIA] Siłownia przy Szkole Podstawow…

Apel do kierowców i pieszych: Zwolnij - …

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …