Dwanaście drużyn powalczy w Poddębickiej Lidze Halowej. "To będzie wyjątkowa edycja"

Dodane przez EPD24.net

Dwanaście drużyn weźmie udział w tegorocznej edycji Poddębickiej Ligi Halowej. Organizatorzy nie kryją zadowolenia i zaskoczenia takim zainteresowaniem.


Już jutro (15 listopada) startuje kolejny sezon Poddębickiej Ligi Halowej. Jak od samego początku informowali organizatorzy, rozgrywki odbędą się w nowej, zmienionej formule. Czy okaże się ona lepsza, przekonamy się podczas trwania zmagań.


Do rozgrywek zgłosiło się dwanaście zespołów: Fanatycy, C10, Young Boys, Ekipa Piłsudskiego, Maniacs Squad, BSC Termy Poddębice, FC Shadow, Angry Boys, Dziki Sarnów, Dream Team Retkinia, Boruta Team i Renix.


- Jesteśmy pod ogromnym zaskoczeniem tego, ile zespołów jest zainteresowanych. Początkowo naszym marzeniem było, aby w ten pierwszy rok pod nową formułą zgłosiło się osiem ekip, no może maksymalnie dziesięć. Nie zdążyliśmy się obejrzeć, a mieliśmy ich 12. Co ciekawe, nawet dziś (rozmowa przeprowadzona we wtorek, 12 listopada - przyp. red.) miałem dwa telefony z chęcią dołączenia do turnieju - informuje Maciej Marciniak, jeden z organizatorów. - Ale już teraz mamy rozwiązanie na następną edycję i chcemy o tym głośno mówić - najlepsze osiem, może dziesięć ekip utworzy tzw. 1 PLH, a pozostałe miejsca, plus zainteresowani grą i walką w PLH, dołączą do 2 PLH. Ale to plany, na razie cieszmy się z tej edycji.


Pierwsze mecze zostały zaplanowane na piątek, 15 listopada. Dokładnie o godzinie 18:00 ma zabrzmieć pierwszy gwizdek, a zwody prowadzić będą profesjonalni sędziowie, którzy na co dzień prowadzą zmagania futsalowe w Polsce. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, razem z dziećmi do hali przy ulicy Polnej w Poddębicach.

- Jako organizatorzy chcemy, aby hala tętniła co piątek życiem, bo na tym nam zależy najbardziej. Niech to będzie kilka godzin w tygodniu, gdzie po całym tygodniu pracy, gonitwy będziemy mogli spotkać ze znajomymi i kibicować znajomym - dodaje Maciej Marciniak. - Ze swojej strony postaramy się, by każdy uczestnik, ten bierny, jak i aktywny, czuł się częścią dużego lokalnego projektu, który ma na celu popularyzację aktywnego odpoczynku. Między meczami mamy zaplanowane kilka małych konkursów dla kibiców z drobnymi upominkami od naszych sponsorów, bez których nie myślelibyśmy, nawet że to wszystko tak płynnie będzie szło.


Jak zapewniają organizatorzy, ta edycja będzie miała inny charakter. Dlaczego? Dzięki drużynom, które się zgłosiły do rywalizacji.


- Mamy drużynę z Wojska Polskiego, jest też drużyna przedstawicieli drużyny z 1 ligi futsalu, piłki nożnej trawiastej a także beach soccera, który również powrócił do naszego miasta. Mamy też kibiców tych wszystkich sportów, są również młodzi adepci, którzy dopiero zaczynają przygodę z seniorską piłką. Są drużyny z różnych miast : Łódź, Dalików, Szadek, Zgierz czy Łęczyca - wyliczają organizatorzy.

Zobacz także

Uwaga kierowcy! Jutro duże działania pol…

Sprawdź czy możesz uratować komuś życie…

[ZDJĘCIA] Jarmark w Uniejowie, czyli wee…

Spędź Mikołajki z Poddębicką Ligą Halową…

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Pijany jechał Cinquecento. Ponadto był p…

Od jutra duże zmiany w ustawie "Pra…

Kino Remiza: W sobotę "Dobra zmiana…

Biała Barbórka w Poddębicach. Świętowali…

Poddębice: Auto jechało "zygzakiem…

Przebudowano drogę powiatową na odcinku …

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Po…

Tak Pomagam. Siedemnasta edycja zbiórki …

IV Międzynarodowe Forum Inteligentnego R…

„Zakolęduj z harcerzami”. Wigilia harcer…

Mikołajkowy weekend atrakcji w Termach. …

Bezpieczeństwo i porządek publiczny na t…

Gminny Dzień Seniora w OSP Uniejów. Życz…