Dożynkowy piknik w policyjnej asyście. Przydatna lekcja bezpieczeństwa

Dodane przez EPD24.net

„Zostań jednym z nas" tak brzmiało hasło przewodnie poddębickich funkcjonariuszy uczestniczących w dożynkowych uroczystościach w Wartkowicach. Promocja zawodu policjanta oraz wspólne świętowanie 100. rocznicy powstania państwowej Policji cieszyły się zainteresowaniem uczestników powiatowej imprezy.


8 września 2019 roku festiwal folklorystyczny powiatu poddębickiego, który odbył się na terenie boiska w Wartkowicach zgromadził w jednym miejscu wiele różnych instytucji, lokalnych organizacji, przedsiębiorców oraz zwolenników regionalnych przysmaków. Tradycyjne korowody, występy zespołów, konkursy, zabawy, kolorowe stoiska z rękodziełami przyciągnęły tłumy zainteresowanych.


Pod niebieskim namiotem także nie brakowało osób, które z zaciekawieniem wysłuchały informacji o naborze do Policji oraz specyfice pracy w tej formacji. Najmłodsi zapoznali się z zasadami poruszania się po drodze, profilaktyką uzależnień oraz prawidłowymi zachowaniami wobec nieznajomych. Mundurowi rozdawali odblaskowe opaski przypominając o bezpieczeństwie osób poruszających się po zmierzchu, dodatkowo wręczali naklejki z logo 100. rocznicy powstania państwowej Policji.


Każdy uczestnik miał możliwość poznać dzielnicowego, który z zaangażowaniem wyjaśniał założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas".


Liczba odwiedzających policyjne stanowisko podczas VIII Dożynek Powiatu Poddębickiego, świadczy o zainteresowaniu pracą w mundurze oraz szeroko pojętą profilaktyką społeczną.


Źródło: KPP Poddębice

Zobacz także

[ZDJĘCIA + WIDEO] Paulina Matysiak podcz…

Uwaga mieszkańcy! W znanych serach wykry…

Wypadek w Poddębicach. Trzy pojazdy rozb…

Zderzenie dwóch pojazdów w Poddębicach. …

Konferencja Pauliny Matysiak i Lewicy w …

Termy Ner Poddębice: Punkty stracone w k…

Policja apeluje: Idziesz na grzyby - zab…

Przedszkolaki z wizytą w uniejowskim kom…

[AUDIO] Premier Mateusz Morawiecki w roz…

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w…

[WIDEO + ZDJĘCIA] Premier Mateusz Morawi…

Ogólnopolskie działania pn. „Niechronien…

Bezpieczna droga do szkoły z poddębicką …

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowc…

Znamy pary kolejnej rundy Okręgowego Puc…

5-15 Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli. Zako…

ZUS zaprasza do skorzystania z bezpłatne…

Rusza budowa rond w Pradze. Będą duże ut…