Dożynkowy piknik w policyjnej asyście. Przydatna lekcja bezpieczeństwa

Dodane przez EPD24.net

„Zostań jednym z nas" tak brzmiało hasło przewodnie poddębickich funkcjonariuszy uczestniczących w dożynkowych uroczystościach w Wartkowicach. Promocja zawodu policjanta oraz wspólne świętowanie 100. rocznicy powstania państwowej Policji cieszyły się zainteresowaniem uczestników powiatowej imprezy.


8 września 2019 roku festiwal folklorystyczny powiatu poddębickiego, który odbył się na terenie boiska w Wartkowicach zgromadził w jednym miejscu wiele różnych instytucji, lokalnych organizacji, przedsiębiorców oraz zwolenników regionalnych przysmaków. Tradycyjne korowody, występy zespołów, konkursy, zabawy, kolorowe stoiska z rękodziełami przyciągnęły tłumy zainteresowanych.


Pod niebieskim namiotem także nie brakowało osób, które z zaciekawieniem wysłuchały informacji o naborze do Policji oraz specyfice pracy w tej formacji. Najmłodsi zapoznali się z zasadami poruszania się po drodze, profilaktyką uzależnień oraz prawidłowymi zachowaniami wobec nieznajomych. Mundurowi rozdawali odblaskowe opaski przypominając o bezpieczeństwie osób poruszających się po zmierzchu, dodatkowo wręczali naklejki z logo 100. rocznicy powstania państwowej Policji.


Każdy uczestnik miał możliwość poznać dzielnicowego, który z zaangażowaniem wyjaśniał założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas".


Liczba odwiedzających policyjne stanowisko podczas VIII Dożynek Powiatu Poddębickiego, świadczy o zainteresowaniu pracą w mundurze oraz szeroko pojętą profilaktyką społeczną.


Źródło: KPP Poddębice

Zobacz także

Groźny wypadek w Woli Przedmiejskiej. Je…

Bezpłatne badania mammograficzne w Poddę…

Dzisiaj kolejne mecze Poddębickiej Ligi …

O zapobieganiu ASF na terenie Powiatu Po…

Kształtowanie przestrzeni publicznej w g…

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości …

Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedzi Poddę…

Dzieci Suzuki wystąpią w niedzielnym kon…

Z życzeniami i przestrogami. Policjanci …

Gmina Zadzim: Dostawa artykułów żywności…

Czasowe zamknięcie kładki od 1 lutego. G…

Konferencja o Ochronie Zdrowia 2020 z ud…

Za nami kolejne mecze Poddębickiej Ligi …

Wypadek na wojewódzkiej "703" …

[ZDJĘCIA] Podwójne święto w Rożniatowie…

Gmina Uniejów: Zebrania z mieszkańcami w…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Powiatowe szkoły ponadpodstawowe w Ranki…