Czasowe zamknięcie kładki od 1 lutego. Gmina podpisała umowy z wykonawcami przebudowy

Przetarg na przebudowę kładki i zagospodarowanie skweru przy ul. Tureckiej został rozstrzygnięty, o czym pisaliśmy w artykule „Skwer i kładka mają już swoich wykonawców". Gmina zawarła już umowy z wykonawcami, a to oznacza okresowe zamknięcie kładki na czas prowadzenia prac remontowych.


Zgodnie z wyznaczonym terminem realizacji inwestycji (do czerwca br.), konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie prac, tym bardziej, że warunki pogodowe są wyjątkowo – jak na tę porę roku – sprzyjające. W związku z tym, podjęto decyzję, aby już od początku przyszłego miesiąca rozpocząć remont kładki. Na czas trwania całego remontu kładka będzie wyłączona z użytkowania, a jedyną przeprawą na drugą stronę rzeki będzie most. Utrudnienia będą kłopotliwe szczególnie dla osób pracujących w strefie uzdrowiskowej, niemniej są konieczne dla prawidłowego i płynnego procesu remontowego.

Przewidywany zakres prac obejmuje kompleksową przebudowę i modernizację kładki, z uwzględnieniem naprawy istniejących elementów, zwiększeniem bezpieczeństwa i poprawą estetyki. W istniejącym obiekcie, jak podaje specyfikacja przetargowa, zostaną wykonane następujące prace: naprawa istniejących podpór, zabezpieczenie antykorozyjne belek, wykonanie nawierzchni z żywicy epoksydowej i poliuretanowej oraz wykonanie balustrad z wypełnieniem szklanym.


Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Budowa infrastruktury turystycznej oraz zagospodarowanie terenu wzdłuż rzeki Warty w Uniejowie" i jest jego pierwszym etapem. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zobacz także

Już dzisiaj finał Poddębickiej Ligi Halo…

Ner Poddębice: Sparingowa wygrana z Włók…

UWAGA: Praca! Animex poszukuje pracownik…

Ner Poddębice: Turniejowe wojaże poddębi…

Współpraca poddębickiej policji z placów…

Remont budynku Przedszkola Miejskiego w …

Pożar na placu składowym w Zagórzycach. …

Już w niedzielę Otwarty Gminny Strażacki…

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Poddębi…

Uwaga! Kładka już zamknięta. Ponowne otw…

Orlen Przedszkoliada Tour zawita do Podd…

W Uniejowie debatowano nad finansowaniem…

Jubileusz 50-lecia Orkiestry OSP Spycimi…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

Decydująca faza Poddębickiej Ligi Halowe…

[ZDJĘCIA] Siłownia przy Szkole Podstawow…

Apel do kierowców i pieszych: Zwolnij - …

Fundusze na kulturę, czyli Bardzo Młoda …