"Czarodziejski Kufer" zaczarował nas po raz piętnasty…

27 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach odbył się XV Powiatowy Przegląd Teatrzyków „Czarodziejski Kufer". Nad jego przebiegiem czuwała Bożena Piaseczna i Wioleta Rykowska. Przedstawienia oceniali w tym roku: Wiesława Beda – przewodnicząca, Magdalena Pańczyk oraz Dariusz Ścibior.


W konkursie mogliśmy zobaczyć w tym roku kilka bardzo interesujących przedstawień nagrodzonych przez jury, które przyznało: I miejsce dla grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej w Niemysłowie za spektakl pt:,,Odwiedziny rodziców". II miejsce wywalczyło przedstawienie,,Malarz i kolory" klasy IV d ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach. III miejsce ex aequo zdobyły inscenizacje: „Królewna Śnieżka" przygotowana przez grupę aktorów z klasy IV e ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach oraz „Pinokio" w wykonaniu klasy VI a ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach.


Sędziowie przyznali także nagrody aktorskie dla: Marceliny Budy za rolę złej królowej, Błażeja Kowalskiego, który wcielił się w rolę malarza, Bartłomieja Gzika za postać taty oraz Tobiasza Przygodzkiego, który zagrał rolę synka.


Nagrody za najciekawsze stroje sceniczne powędrowały do Witolda Adamczyka – scenicznej wróżki i Natalii Rusek za kreację mamy.


Dzieci cieszyły się ze wspaniałych nagród książkowych ufundowanych przez Bank Spółdzielczy oraz Starostwo Powiatowe w Poddębicach.


Gratulacje i serdeczne podziękowania składamy wszystkim młodym aktorom i opiekunom grup teatralnych.

Zobacz także

Dwa pożary na terenie powiatu. W akcji p…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

W sobotę kolory eksplodują w Poddębicach

W sobotę Powiatowy Dzień Zdrowia i Urody

Dołącz do Term Neru Poddębice. Wkrótce t…

Masz kredyt we frankach? Już ponad 60 os…

[ZDJĘCIA] O bezpieczeństwie podczas waka…

Upały nadciągają nad Poddębice. Jest ost…

Akcja w Poddębicach. 82-letni mężczyzna …

Termy Ner Poddębice: Dzisiaj mecz ze Sta…

Wypadek w gminie Wartkowice, samochód po…

Wypadek w Stanisławowie. Pojazd ciężarow…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Rozbudowane Tęczowe Pr…

Seniorzy Term Neru zremisowali w Strykow…

Wypadek w Sarnówku. Auto zjechało na pob…