Bezpieczni seniorzy w Poddębicach. Profilaktyczne spotkanie

Dodane przez EPD24.net

Spotkania w okresie przedświątecznym to doskonała okazja do przypomnienia zasad bezpieczeństwa w domu, w podróży, w banku oraz podczas zakupów. Policjanci wspólnie z przedstawicielami innych instytucji przestrzegali słuchaczy Uniwersytetu III Wieku przed oszustwami, nieuczciwymi sprzedawcami oraz kieszonkowcami, którzy liczą na łatwy zarobek.


24 października 2019 roku w Bibliotece Publicznej Miejskiej i Gminnej w Poddębicach dzielnicowy wspólnie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów oraz przedstawicielem jednego z banków w Poddębicach połączyli siły, aby uświadamiać i przestrzegać seniorów przed różnymi metodami oszustw. Na początku mundurowi przypomnieli o oszustwach metodą „na wnuczka/ na policjanta" oraz przestrzegali przed kieszonkowcami, którzy w przedświątecznym czasie liczą na rozkojarzenie potencjalnych ofiar np. podczas zakupów na targu lub porządków na cmentarzu. Poruszyli także temat bezpieczeństwa na drodze, zachęcając do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym, gdyż w dużym stopniu poprawiają one widoczność oraz dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.


Następnie Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów, pani Wioletta Świt-Pawlak zapoznała uczestników z prawami jakie przysługują konsumentom podczas zakupów, zwrotów zakupionego towaru oraz metodami oszustw stosowanymi przez tzw. „domokrążców" sprzedających towary o zawyżonej cenie. Przed zakończeniem spotkania Dyrektor banku przekazała uczestnikom co zrobić w przypadku zagubienia karty płatniczej, jakich zasad przestrzegać, aby nie stracić pieniędzy z konta bankowego oraz jak ustrzec się przed oszustwami finansowymi. Wystąpienie dzielnicowego na temat programu ,,Dzielnicowy Bliżej Nas" oraz aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" zakończyło prelekcję. Wszyscy słuchacze otrzymali elementy odblaskowe oraz tematyczne ulotki.


Źródło: KPP Poddębice

Zobacz także

Za nami Spartakiada Łódzka – I Drużynowy…

Już dzisiaj inauguracja Poddębickiej Lig…

Pocztówka z Grecji. Uczniowie z poddębic…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowe wyniki naszych wędkarzy na 101…

Wolność kocham i rozumiem. Podwojone obc…

Dwanaście drużyn powalczy w Poddębickiej…

Wypadek w Wierzbówce. Samochód wylądował…

Ner Poddębice: Rocznik 2010 bliski mistr…

Zderzenie dwóch osobówek w Uniejowie. …

Teatr, śpiew, wspólna modlitwa. Uniejows…

[ZDJĘCIA] Obchody Święta Niepodległości …

Narodowe Święto Niepodległości. Strażacy…

Ner Poddębice: Minimalna porażka w Piotr…

Pościg w powiecie poddębickim. Z zawrotn…

Pogrzeb Szczepana Ścibora po 67 latach. …

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Wybuch gazu w Uniejowie. Mężczyzna z opa…