Awanturował się na stacji paliw. Gdy zobaczył policjantów chciał odjechać, miał ponad dwa promile alkoholu

Dodane przez EPD24.net

Policjanci z Poddębic uniemożliwili ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy, który na widok patrolu chciał odjechać ze stacji paliw. Funkcjonariusz nie zważając na niebezpieczeństwo, odebrał kluczyki 26-latkowi. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów.


2 sierpnia 2019 roku tuż po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach otrzymał zgłoszenie o awanturującym się kierowcy, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci niezwłocznie pojechali pod wskazany adres. Po dotarciu na stację paliw na terenie gminy Zadzim, mundurowi zauważyli, że obok dystrybutora stoi zaparkowany samochód z włączonym silnikiem. W aucie znajdował się mężczyzna, który na widok mundurowych próbował odjechać.

Policjant szybko podbiegł do pojazdu, chcąc uniemożliwić kierowcy wyjazd z terenu stacji. Przez otwartą szybę funkcjonariusz próbował wyjąć kluczyki ze stacyjki. Wówczas 26-latek gwałtownie ruszył pociągając za sobą policjanta. Kierowca mimo zagrożenia kontynuował jazdę. Funkcjonariusz przez cały czas starał się uniemożliwić ucieczkę, trzymając kierownicę. Mężczyzna przemieszczał się po parkingu stacji do momentu uderzenia w betonowy płot. Gdy zawiesił się na wysokim krawężniku, policjant wykorzystując dezorientację kierującego odebrał kluczyki oraz wspólnie z kolegą z patrolu obezwładnił agresywnego mężczyznę.


Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 26-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia policjanta oraz zmuszanie do zaniechania prawnej czynności służbowej. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierowcy stanowią duże niebezpieczeństwo dla siebie oraz innych użytkowników ruchu drogowego.


Tym wszystkim, do których nie dotarły apele i ostrzeżenia przypominamy o konsekwencjach z jakimi muszą liczyć się nietrzeźwi kierowcy.


Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, narkotyków lub dopalaczy ma wspólne objaw. Jest to pobudzenie lub senność, zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i problemy z koordynacją. Bezpieczna jazda wymaga od kierowcy koncentracji i zdolności do szybkiego podejmowania decyzji. Narkotyki i dopalacze zakłócają zdolności psychomotoryczne człowieka, a prowadzenie samochodu pod ich działaniem wiąże się z podobnym ryzykiem wypadku i takimi samymi konsekwencjami prawnymi jak po spożyciu alkoholu.

Kara za jazdę w stanie nietrzeźwości :

- powyżej 0,5 promila
- przestępstwo
- 10 pkt karnych
- grzywna uzależniona od dochodów
- od 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej
- do 2 lat pozbawienia wolności (do 12 lat recydywiści i sprawcy wypadków śmiertelnych)
- od 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów


ZASTANÓW SIĘ CZY WARTO....


Źródło: Policja Poddębice

Zobacz także

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. Sa…

Wzmocniony Ner Poddębice wraca do walki …

Ogólnopolskie działania "Sierpniowy…

Ner Poddębice: Nowy prezes. Zmiany w zar…

Zbliża się Powiatowy Piknik Rodzinny. Sp…

Będzie bezpieczniej na drodze krajowej n…

Termy Ner Poddębice: Nieudana próba gene…

Zbliża się kolejna edycja biegu "Le…

Ponad stu wystawców i wyjątkowe artykuły…

Pieniądze na zabytki, granty sołeckie or…

[ZDJĘCIA] Wakacje z dzielnicowym. Działa…

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego…

[ZDJĘCIA] Wędkarze rywalizowali na zbior…

[ZDJĘCIA] Dwa swojaków, starszych, młods…

Spotkanie w sprawie publicznych połączeń…

Znamy pary drugiej kolejki Okręgowego Pu…

[AKTUALIZACJA] Niebezpieczny wypadek na …

Wypadek w centrum Poddębic. Osobówka zde…