Termy Ner Poddębice: Pierwsze wiosenne zwycięstwo seniorów

Dodane przez LKS NER Poddębice

Po trzech tegorocznych meczach o punkty bez zwycięstwa przyszedł czas na upragnioną wygraną. Zawodnicy Term Neru Poddębice przywieźli z Buczku pełną pulę.


Niedzielna konfrontacja rozpoczęła się od dwóch różnych dla gospodarczy. Dobrze spisali się jednak defensorzy biało-zielono-czerwonych, oddalając zagrożenie od bramki. Niestety, miejscowi już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Płaskie zagranie w pole karne wykorzystał Hubert Berłowski. Poddębiczanie na odpowiedź potrzebowali 180 sekund. Po akcji Mateusza Pasika i Jakuba Bistuły wyrównujące trafienie zanotował Łukasz Marciniak. Status quo utrzymał się jedynie przez dwie minuty. Jakuba Niedomagąłę ponownie pokonał Berłowski. Napastnik Orkana kilka chwil później mógł skompletować hat-tricka, ale jego strzał głową ekwilibrystyczną paradą sparował Niedomagała. Przed przerwą golkipera Term Neru próbował jeszcze dwukrotnie zaskoczyć Patryk Sławiński.


Po zmianie stron podopieczni trenera Patryka Ożadowicza ruszyli do odrabiania strat. W 52. minucie wyborną okazję zmarnował Bistuła, który nie wykorzystał akcji dwójkowej akcji Łukasza Marciniaka i Bartosza Narożnika. Popularny „Bistek" zrehabilitował się chwilę później, wykorzystując dośrodkowanie Pasika z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Kamila Bruchajzera. Kilka minut później po centrze Marciniaka niecelnie główkował Narożnik. Niewykorzystana okazja mogła zemścić się niespełna 60 sekund później, ale Dominik Cukiernik przegrał pojedynek sam na sam z Niedomagałą. W 71. minucie futbolówkę w środkowej strefie boiska przejął Jakub Owczarek i zagrał ją do Marciniaka, a ten przerzucił na lewą stronę boiska do Cypriana Lewandowskiego. Skrzydłowy oddał piłkę Marciniakowi, który wyłożył ją czyhającemu na trzynastym metrze Narożnikowi. Napastnik Term Neru bez problemu umieścił ją w siatce ustalając rezultat spotkania. Gospodarze do samego końca próbowali doprowadzić do wyrównania, ale „bili głową w mur".


Orkan Buczek – Termy Ner Poddębice 2:3 (2:1)

Bramki: Hubert Berłowski 8, 13 – Łukasz Marciniak 11, Jakub Bistuła 53, Bartosz Narożnik 71


Termy Ner Poddębice: Niedomagała – Owczarek, Majorowicz, Retkowski, Kobryń – Lewandowski, Pasik (85. Kochanek), Tonn, Marciniak, Narożnik – Bistuła (80. Masztakow)


foto: Mariusz Niedomagała

Zobacz także

Dwa pożary na terenie powiatu. W akcji p…

Nadciągają burze z gradem! Wydano ostrze…

W sobotę kolory eksplodują w Poddębicach

W sobotę Powiatowy Dzień Zdrowia i Urody

Dołącz do Term Neru Poddębice. Wkrótce t…

Masz kredyt we frankach? Już ponad 60 os…

[ZDJĘCIA] O bezpieczeństwie podczas waka…

Upały nadciągają nad Poddębice. Jest ost…

Akcja w Poddębicach. 82-letni mężczyzna …

Termy Ner Poddębice: Dzisiaj mecz ze Sta…

Wypadek w gminie Wartkowice, samochód po…

Wypadek w Stanisławowie. Pojazd ciężarow…

[ZDJĘCIA + WIDEO] Rozbudowane Tęczowe Pr…

Seniorzy Term Neru zremisowali w Strykow…

Wypadek w Sarnówku. Auto zjechało na pob…