Sprawdź czy możesz uratować komuś życie! Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Niespełna 2 miesiące temu nierówną walkę z białaczką szpiku kostnego rozpoczęła 11-letnia Lenka Kolasa. Dziewczynce bezustannie towarzyszą wytrwali rodzice, wspierani przez Bliskich, Przyjaciół i Ludzi Dobrego Serca. W sobotę, 7 grudnia, pojawi się kolejna szansa, by zawalczyć o zdrowie i życie naszej Lenki. I nie tylko Lenki!


Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Im więcej Dawców w bazie, tym większe prawdopodobieństwo znalezienia tego właściwego.


Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! W sobotę, 7 grudnia, w godzinach 14.00 – 18.00 będziesz mógł to zrobić w Uniejowie. Akcja rejestracyjna, podczas której do bazy dołączą kolejne osoby odbędzie się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Uniejowie. Przyjdź, zachęć do tego samego znajomych, bo to szansa na uratowanie czyjegoś życia.


PO CO ODDAJEMY SZPIK?

W Polsce co godzinę, a na świecie co 35 sekund, ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych.


TWÓJ BLIŹNIAK GENETYCZNY CIĘ POTRZEBUJE!

Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. W bazie DKMS Polska znajduje się obecnie ponad milion zarejestrowanych Dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ aż co piaty chory nie znajduje swojego Dawcy.


CHCESZ POMÓC?

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący powyżej 50 kg i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

Zobacz także

Dzieci Suzuki wystąpią w niedzielnym kon…

Z życzeniami i przestrogami. Policjanci …

Gmina Zadzim: Dostawa artykułów żywności…

Czasowe zamknięcie kładki od 1 lutego. G…

Konferencja o Ochronie Zdrowia 2020 z ud…

Za nami kolejne mecze Poddębickiej Ligi …

Wypadek na wojewódzkiej "703" …

[ZDJĘCIA] Podwójne święto w Rożniatowie…

Gmina Uniejów: Zebrania z mieszkańcami w…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Powiatowe szkoły ponadpodstawowe w Ranki…

Dzisiaj kolejne mecze w Poddębickiej Lid…

[ZDJĘCIA] Zupełnie nowa strażnica OSP w …

Za nami XIII sesja Rady Gminy Pęczniew. …

Pożar domu jednorodzinnego w Dąbrowie. K…

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Ad…

Poddębicka Liga Halowa gra z WOŚP. Na li…

Promocja zawodu policjanta połączona z z…