Pijany jechał Cinquecento. Ponadto był poszukiwany listem gończym i nie miał uprawnień

Dodane przez EPD24.net

Poddębiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem cinquecento, który mając w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi poruszał się samochodem na terenie gminy Dalików. Okazało się również, że 27-latek był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.


4 grudnia 2019 roku o godzinie 19:15 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zatrzymali do kontroli drogowej fiata cinquecento. W trakcie kontroli policjant wyczuł od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 27-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu 27-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności.


W tej sytuacji kierujący został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu zostanie przewieziony do zakładu karnego. Mężczyzna odpowie za złamanie sądowego zakazu i kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny. Złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP Poddębice

Zobacz także

Dzieci Suzuki wystąpią w niedzielnym kon…

Z życzeniami i przestrogami. Policjanci …

Gmina Zadzim: Dostawa artykułów żywności…

Czasowe zamknięcie kładki od 1 lutego. G…

Konferencja o Ochronie Zdrowia 2020 z ud…

Za nami kolejne mecze Poddębickiej Ligi …

Wypadek na wojewódzkiej "703" …

[ZDJĘCIA] Podwójne święto w Rożniatowie…

Gmina Uniejów: Zebrania z mieszkańcami w…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Powiatowe szkoły ponadpodstawowe w Ranki…

Dzisiaj kolejne mecze w Poddębickiej Lid…

[ZDJĘCIA] Zupełnie nowa strażnica OSP w …

Za nami XIII sesja Rady Gminy Pęczniew. …

Pożar domu jednorodzinnego w Dąbrowie. K…

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Ad…

Poddębicka Liga Halowa gra z WOŚP. Na li…

Promocja zawodu policjanta połączona z z…