Ner Poddębice: Porażka seniorów na zakończenie rundy. Orzeł Nieborów okazał się lepszy

Dodane przez LKS NER Poddębice

W spotkaniu 17. kolejki łódzkiej czwartej ligi zawodnicy KEEZA Termy Ner Poddębice przegrali na obiekcie Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie z Orłem Nieborów 0:2. Tym samym biało-zielono-czerwoni na półmetku rozgrywek zajmują 16. pozycję z dorobkiem dziesięciu punktów.


W pierwszych minutach oba zespoły wzajemnie się badały. Jako pierwsi groźną sytuację stworzyli goście. Do długiego podania dopadł Karol Kruk, a miejscowych od utraty gola uratowała świetna interwencją Jakuba Niedomagały. Chwilę potem formę bramkarza biało-zielono-czerwonych sprawdził Volodymyr Molodchenko. Ponownie dobrze spisał się Niedomagała. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Macieja Majorowicza niecelnie główkował Krzysztof Stachlewski. W 37. minucie po centrze z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym poddębiczan, strzał jednego z nieborowian został zablokowany, a obrońcy zdołali oddalić zagrożenie. Niespełna 120 sekund później świetny rajd prawą stroną zademonstrował Łukasz Marciniak. Popularny „Mały" minął dwóch rywali i zagrał futbolówkę wzdłuż piątego metra. Do piłki dopadł Stachlewski, ale jego uderzenie w kapitalnym stylu zatrzymał Maciej Chmielewski. Tuż przed przerwą centrostrzał Molodchenki zatrzymał się na słupku.


Tuż po wznowieniu niecelnie z dystansu uderzał Stachlewski. Chwilę potem do prostopadłego podania doszedł Kruk, a zdaniem arbitra Patryka Kaźmierczaka został nieprzepisowo powstrzymany przez Jakuba Grzelaka. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno". Michał Redzisz przegrał "próbę nerwów" z Niedomagałą, dla którego był to już drugi obroniony rzut karny w bieżących rozgrywkach. Nie minęło 180 sekund, a ponownie obronie poddębiczan dał się we znaku Kruk. Napastnik Orła dograł futbolówkę na ósmy metr do Michała Świdrowskiego, a ten dość przypadkowo skierował ją do siatki gospodarzy. Podrażnieni poddębiczanie dążyli do wyrównania, ale „bili głową w mur". Goście ustalili wynik meczu w 74. minucie, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową wykończył Bartosz Placek. Tuż przed końcowym gwizdkiem sprzed pola karnego technicznym strzałem golkipera przyjezdnych zaskoczyć próbował Kamil Kobryń, lecz ponownie Chmielewski stanął na wysokości zadania.


KEEZA Termy Ner Poddębice – Orzeł Nieborów 0:2 (0:0)
Bramki: Michał Świdrowski 54, Bartosz Placek 74


KEEZA Termy Ner Poddębice: Niedomagała – Waszczyk (88. Lewandowski), Majorowicz (46. Grzelak), D. Gzyl, Kobryń – Owczarek, Tonn, Marciniak, Stachlewski (65. Paias), Narożnik – Bistuła (88. J. Gzyl)


foto: Mariusz Niedomagała

Zobacz także

Dzieci Suzuki wystąpią w niedzielnym kon…

Z życzeniami i przestrogami. Policjanci …

Gmina Zadzim: Dostawa artykułów żywności…

Czasowe zamknięcie kładki od 1 lutego. G…

Konferencja o Ochronie Zdrowia 2020 z ud…

Za nami kolejne mecze Poddębickiej Ligi …

Wypadek na wojewódzkiej "703" …

[ZDJĘCIA] Podwójne święto w Rożniatowie…

Gmina Uniejów: Zebrania z mieszkańcami w…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Powiatowe szkoły ponadpodstawowe w Ranki…

Dzisiaj kolejne mecze w Poddębickiej Lid…

[ZDJĘCIA] Zupełnie nowa strażnica OSP w …

Za nami XIII sesja Rady Gminy Pęczniew. …

Pożar domu jednorodzinnego w Dąbrowie. K…

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Ad…

Poddębicka Liga Halowa gra z WOŚP. Na li…

Promocja zawodu policjanta połączona z z…