Kolejny projekt Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach. Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

W Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej rusza realizacja kolejnego projektu, który prowadzi działające przy szkole Stowarzyszenie "Licealista". Tym razem wsparciem zostanie objęta 20-osobowa grupa uczniów z międzywydziałowej klasy Liceum. Wezmą oni udział w zróżnicowanych działaniach nakierunkowanych przede wszystkim na rozwój kondycji fizycznej, sprawności strzeleckich i proobronnych. To umiejętności, które będą mogli w przyszłości wykorzystać aplikując do pracy w służbach mundurowych.


Głównym celem projektu jest poprawa formy fizycznej młodzieży poprzez zorganizowanie dodatkowych zajęć i wyjazdów. Uczestnicy wezmą udział w 5-dniowym obozie, podczas którego będą uczyć się musztry, regulaminów wojskowych, doskonalić umiejętności strzeleckie. Beneficjenci projektu rozwiną umiejętności z zakresu terenoznawstwa i biegu na orientację. Zaplanowano także spotkania z wykładowcami Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, które poszerzą wiedzę z zakresu wojskowości i pozwolą zapoznać się z najnowszym sprzętem wojskowym. Natomiast zajęcia terenowe z instruktorami Związku Strzeleckiego wyposażą młodzież w praktyczne umiejętności proobronne dotyczące udzielania pierwszej pomocy w terenie, taktyki piechoty i zasad walki lekkiej piechoty. Młodzież zostanie przygotowana do udziału z zawodach związanych z profilem wojskowym: „Orientuj się i licz", Ogólnopolskich Zawodach Sportowo – Obronnych „Sprawni jak Żołnierze" oraz zawodach strzeleckich „Trójbój Strzelecki".


Zadanie publiczne „Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej" współfinansowane ze środków Ministra Obrony Narodowej. To już drugi projekt, na realizację którego Stowarzyszenie „Licealista" uzyskało środki w otwartym konkursie ofert MON. Dzięki tego typu działaniom zwiększa się różnorodność oferty dydaktycznej kierowanej do młodzieży poddębickiego liceum.

Zobacz także

Łódzkie Targi Ekonomii Społecznej 2019. …

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

Pożar w Rąkczynie. Pali się zboże, trwaj…

Niebezpiecznie na krajowej "siedemd…

Regionalny Turniej Sołectw w Szadku już …

Pożar w Dzierząznej. Zapalił się kombajn

Zespół Ludowy "Bałdrzychowianie…

Ner Poddębice: Seniorzy rozpoczęli przyg…

Dbaj o siebie! Przyjdź i się zbadaj. Bez…

Akcja strażaków w Powodowie Trzecim. Pal…

Pożar w Ralewicach. Paliła się wiata, na…

Wyjątkowe wydarzenia podczas Letniej Aka…

Beach soccer: Trwa turniej w Białymstoku…

PILNE: Zabrał syna i pojechał w nieznany…

Wymusiła pierwszeństwo przejazdu, doprow…

Nocny pożar w Jadwichnie. Paliła się syp…

[ZDJĘCIA] Wyjątkowa impreza. Za nami Dni…

[ZDJĘCIA] Sportowy dzień w Zygrach. Za n…