Kolejny projekt Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach. Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

W Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej rusza realizacja kolejnego projektu, który prowadzi działające przy szkole Stowarzyszenie "Licealista". Tym razem wsparciem zostanie objęta 20-osobowa grupa uczniów z międzywydziałowej klasy Liceum. Wezmą oni udział w zróżnicowanych działaniach nakierunkowanych przede wszystkim na rozwój kondycji fizycznej, sprawności strzeleckich i proobronnych. To umiejętności, które będą mogli w przyszłości wykorzystać aplikując do pracy w służbach mundurowych.


Głównym celem projektu jest poprawa formy fizycznej młodzieży poprzez zorganizowanie dodatkowych zajęć i wyjazdów. Uczestnicy wezmą udział w 5-dniowym obozie, podczas którego będą uczyć się musztry, regulaminów wojskowych, doskonalić umiejętności strzeleckie. Beneficjenci projektu rozwiną umiejętności z zakresu terenoznawstwa i biegu na orientację. Zaplanowano także spotkania z wykładowcami Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, które poszerzą wiedzę z zakresu wojskowości i pozwolą zapoznać się z najnowszym sprzętem wojskowym. Natomiast zajęcia terenowe z instruktorami Związku Strzeleckiego wyposażą młodzież w praktyczne umiejętności proobronne dotyczące udzielania pierwszej pomocy w terenie, taktyki piechoty i zasad walki lekkiej piechoty. Młodzież zostanie przygotowana do udziału z zawodach związanych z profilem wojskowym: „Orientuj się i licz", Ogólnopolskich Zawodach Sportowo – Obronnych „Sprawni jak Żołnierze" oraz zawodach strzeleckich „Trójbój Strzelecki".


Zadanie publiczne „Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej" współfinansowane ze środków Ministra Obrony Narodowej. To już drugi projekt, na realizację którego Stowarzyszenie „Licealista" uzyskało środki w otwartym konkursie ofert MON. Dzięki tego typu działaniom zwiększa się różnorodność oferty dydaktycznej kierowanej do młodzieży poddębickiego liceum.

Zobacz także

Za nami Spartakiada Łódzka – I Drużynowy…

Już dzisiaj inauguracja Poddębickiej Lig…

Pocztówka z Grecji. Uczniowie z poddębic…

Rusza zbiórka charytatywna "Widzew …

Rekordowe wyniki naszych wędkarzy na 101…

Wolność kocham i rozumiem. Podwojone obc…

Dwanaście drużyn powalczy w Poddębickiej…

Wypadek w Wierzbówce. Samochód wylądował…

Ner Poddębice: Rocznik 2010 bliski mistr…

Zderzenie dwóch osobówek w Uniejowie. …

Teatr, śpiew, wspólna modlitwa. Uniejows…

[ZDJĘCIA] Obchody Święta Niepodległości …

Narodowe Święto Niepodległości. Strażacy…

Ner Poddębice: Minimalna porażka w Piotr…

Pościg w powiecie poddębickim. Z zawrotn…

Pogrzeb Szczepana Ścibora po 67 latach. …

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj zmiany w prze…

Wybuch gazu w Uniejowie. Mężczyzna z opa…